Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Králem české cyklistiky je opět Zdeněk Štybar

Reprezentant ČR v silniční cyklistice a cyklokrosu a profesionál belgického Etixx - Quick Step obhájil v anketě Král české cyklistiky své loňské vítězství.

26.11.2015 / 21:40

Zdeněk Štybar vítězí v Le Havre

Zdeněk Štybar obhájil loňský ročník ankety a pro Českou televizi už jako držitel ceny řekl. "Jsem rád, že jsem obhájil, sezóna se mi podařila a opět mě něco naučila. Rád bych to zúročil v přípravě na tu další sezónu a byl opět o něco lepší. Jsem také rád, že jsem se zase mohl potkat s dalšími skvělými cyklisty."

Letos Štyby na silnici předvedl opět výborné výkony. Dokázal se dostat z velmi nepříjemných zranění z loňského roku a dokázal vybojovat po čtrnácti letech pro Českou republiku etapové vítězství na Tour de France. Vyhrál také klasiku Strade Bianche, byl druhý na Paříž-Roubaix, vyhrál závěrečnou etapu Czech Cycling Tour v Dolanech a celkově byl na nejlepším a největším českém etapáku třetí. Pátý byl na závodu Okolo Británie. Na MS v USA dojel 43., ale po odvážném ataku na předposledním kopci dal českým fandům velkou naději na titul. Co není, může být. Kromě skvělého cyklistického roku, zažil Zdeněk Štybar i velké štěstí v osobním životě, když mu jeho partnerka Ine porodila syne Lewise.

Zdeněk Štybar se podepisuje fandovi v Dolanech

 

Novými členy loni zřízené Síně slávy Českého svazu cyklistiky se stali Pavel Doležel a Pavel Vršecký. Členů je tak nyní sedm. Loni byli do Síně slávy uvedeni Jan Smolík, Jiří Daler, bratři Jan a Jindřich Pospíšilové a in memoriam Jan Veselý.

Vítězové jednotlivých kategorií ankety Král cyklistiky za rok 2015:

Král cyklistiky: Zdeněk Štybar.

Silnice: Zdeněk Štybar.

Horská kola: Jaroslav Kulhavý.

Trial: Marie Křivová.

Cyklokros: Pavla Havlíková.

Sálová cyklistika: Ondřej Hanzlíček.

Handicapovaní: Ivo Koblasa.

Bikros: Aneta Hladíková.

Dráha: Pavel Kelemen.

Junior: Jiří Janošek.