Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


František Trkal zhodnotil sezónu Favoritu Brno

Sezóna 2015 je za námi, přichází tedy čas na bilancování. Pro Favorit Brno U23 byla úspěšná i přesto, že tým opustili tahouni Daniel Turek a Michal Schlegel. Cyklistický rok 2015 z pohledu Favoritu hodnotí trenér týmu František Trkal.

04.11.2015 / 19:17

TJ Favorit Brno

"Na úvod musím říci, že sezóna nebyla vůbec špatná. Podařilo se nám splnit řadu cílů, které jsme si na začátku roku stanovili, a za to bych chtěl poděkovat všem členům týmu. Samozřejmě bychom to nedokázali bez pomoci partnerů i vedení Favoritu, kterým také děkujeme za podporu. Každoročně je pro náš tým jedním z velkých vrcholů Český pohár, protože jde o celoroční soutěž a závodník si k úspěchu v ní musí udržet stabilní formu celou sezónu. Michael Kukrle vyhrál kategorii U23, Petr Hampl podtrhl úspěch konečným třetím místem. Z osmi závodů, které se jely, dokázal Kukrle vyhrát ve třiadvacítce tři," řekl k hlavní domácí soutěži František Trkal.

"Úspěch obou kluků byl dílem výborné práce celého týmu. V soutěži družstev jsme po loňském senzačním vítězství skončili letos druzí za nejsilnější domácí stájí Whirlpoolem, a i to je pro náš mladý tým výborný výsledek. Dalším z vrcholů bylo mistrovství republiky, kde ve výborné konkurenci skončil Adam Sekanina pátý v časovce v kategorii U23 a potvrdil, že v této disciplíně patří ke špičce. V silničním závodě jsme bohužel skončili trochu za očekáváním. Do finále šel z našich v nejlepší pozici Hampl, ale ten úplný závěr nezvládl tak, jak by měl i jak sám chtěl," dodal Trkal.

Co Trkala potěšilo? "Byly to výsledky na řadě dalších důležitých závodů. Na Visegrádské čtyřce v České republice vyhrál Kukrle kategorii U23 a celkově byl třináctý, na GP Maďarska skončil Sekanina celkově šestý a na GP Slovenska Hampl v absolutním pořadí devátý. Na etapovém závodě kategorie U23 Carpathian Race v Polsku, byl Kukrle nejlepším vrchařem a celkově obsadil 16. místo.Dařilo se nám i na domácích etapových závodech: Hampl byl celkově druhý na Lidicích, Sekanina třetí. Vyhráli jsme tam královskou etapu a Hampl byl nejlepším vrchařem. Dominik Neuman skončil čtvrtý na Vysočině, Sekanina byl sedmý a Hampl získal dres nejlepšího vrchaře."

Favorit Brno druhý v celkovém hodnocení Českého poháru

"Na závodě Okolo Jižních Čech byl Hampl na 12. místě v nabité konkurenci nejlepším Čechem, na East Bohemia Tour jsme se rovněž neztratili a Dominik Chlupáč skončil šestnáctý. A dařilo se nám i v závěru sezóny, na domácím dráhovém závodě Přilba Moravy byl Kukrle pátý. Jsem rád, že naši závodníci byli nominováni i na různé reprezentační akce. Na mistrovství Evropy jsme měli Kukrleho, na Czech Cycling Tour startovali v dresu reprezentace Kukrle i Hampl a pomáhali Königovi, což byla výborná reklama.Z celkového pohledu si myslím, že sezónu můžeme hodnotit jako výbornou a už teď pracujeme na tom, aby ta příští byla rovněž vydařená. S obměněným týmem, jehož podobu představíme v příštích dnech," doplnil hodnocení František Trkal.

Zdroj fotografie: http://www.favoritbrno.cz/