Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Časovku v San Marinu vyhrál Roglič a opět získal v boji favoritů

První část Gira končila časovkou v San Marinu, která se jela jako 9. etapa. Vynikající čas zajel specialista na časovku Victor Campeanarts z Lotto Soudal. Ale nakonec se musel sklonit před Rogličem. Ten vyhrál, získal minutu na Nibaliho, tři na Yatese a Landu a López už má na Slovince 3:45. Nenápadným borcem, který začíná mluvit do celkového pořadí je Baukke Mollema.

19.05.2019 / 16:37

Profil deváté porady Gira

V deštivém počasí čekalo na borce v boji proti chronometru 34,8 km a hlavně těžké stoupání v závěru v San Marinu. Čekal se souboj časovkářů proti vrchařům, časovka měla hodně napovědět pro celkové pořadí.

Dle očekávání stanovil parametr časovky mistr Evropy a držitel světového rekordu v hodinovce Victor Campenaerts z Lotto Soudal. Na průběžném podiu ho doplnili Chad Haga ze SunWebu a Campenaertsův kolega Thomas de Gendt, kterého po čase předběhl Diego Ulissi z UAE.

To už byli na trati všichni hlavní favorité, kterým také trasu skrápěl déšť. Sucho bylo až na závěrečném kopci. Mezitím Kangert z EF předskočil druhého Hagu. Na prvním mezičase ztrácel Roglič na Campenaertse 30 sekund, ale na Yatese měl 16, Nibaliho 26 a na Lópeze 57 sekund.

Na druhém mezičasu už náskok Roglič náskok větší na své soupeře, ale na Campenaertse už neměl moc šancí, ztrácel 51 sekund.

V cíli překvapil Mollema, když skočil na 2. místo a porazil třeba Jungelse a dokonec i Nibaliho. Favoritům opět zkomplikovala závěr časovky průtrž mračen. Simon Yates asi přepálil start a ztratil na Nibaliho dvě minuty.
Pak už přišel čas Rogliče, který najel minutu na Campenaertse a vyhrál etapu. Na Nibaliho získal minutu, na další favority ještě více. Campenaertse mohla mrzet výměna kola, kde možná ztratil 10-15 sekund.

Růžový dres udržel stále Valerio Conti, Primož Roglič už poskočil na druhé místo celkového pořadí. Bílý dres si v časovce vybojoval Nans Peters z AG2R.