Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Bartaliho etapu vyhrál na Giru Němec Ackermann

Den po úvodním prologu a drtivém vítězství Rogliče čekala na cyklisty na Giru spurterská etapa z Boloni do Fucecchia, která uctila památku legendy závodu Gina Bartaliho. Spurt vyhrál Ackermann před Vivianim a Ewanem.

12.05.2019 / 17:15

Profil druhé etapy Gira

V růžovém jel tedy Primož Roglič, který vyhrál prolog s náskokem 18 sekund na Simona Yatese, který vezl dres pro nejlepšího spurtera. Bylo jasné, že o něj přijde, protože etapa nahrávala rychlému závěru. I když museli sprinteři v závěru zvládnout dvě nelehká stopání na Montalbano a San Baronto, která byla ale ještě dost od cíle 48 km a 39 km.

Únik druhé etapy Gira

V úniku byla osmička cyklistů. Giulio Ciccone (TFS), Sean Bennett (EF1), François Bidard (ALM) at 1:55, Lucasz Owsian (CCC), Marco Frapporti (ANS), Mirco Maestri (BRD), Damiano Cima (NIP) a William Clarke (TFS). Nejlépe na tom byl v celkovém pořadí Gulio Ciccone z Treku 64. se ztrátou 1:20. Ale pozor cyklista, který včera vůbec nejrychleji vyjel stoupání na Madonna di San Lucca. A bylo jasné, že si v etapě jede pro body na vrchařských prémiích.

Náskok měla skupina kolem 3:33 dvě hodiny od cíle, tzn. 80 km do cíle ve Fucecchiu. Po stoupání na Montalbanu zůstala vepředu už jen čtveřice Ciccone, vítěz vrchařské prémie, Owian, Bidard a Frapporti, ale jejich náskok se zmensil na minutu 35 km před cílem. Únik byl doje 10 km před cílem. Spurt pak vyhrál Ackermann před Vivianim a Ewanem.