Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Časovka na Algarve kořistí vedoucího Gerainta Thomase

Individuální časovku v Lagoa na 20,3 km vyhrál velšský cyklista v dresu Team Sky Geraint Thomas. Druhý byl mistr Evropy Victor Campenaerts z Lotto Soudal a třetí Švýcar Stefan Küng z BMC.

16.02.2018 / 18:13

Geraint Thomas vyhrál na Algarve i časovku

Jako první z časovkářských specialistů šel na řadu belgický cyklista Victor Campenaerts z Lotto Soudal a hned stanovil vynikající čas 24:20. Nestačil na něj ani švýcarský nástupce Cancellary Stefan Küng, který ztratil na svého soka v cíli 8 vteřin. Za nimi skončili i Ir Mullen, Polák Wisniowski nebo Belgán Lapmaert z Quick Stepu.
Čekalo se, jak si povedou hlavní favorité a borci na celkové pořadí. Panzerwagen Martin dojel až za Campenaertsem a Küngem. Na dosud vedoucího časovkáře z Lotto Soudal ztratil 16 sekund. Běloruský diesel Kiryienka z Team Sky dojel zase až za Tonym Martinem. Na třetí místo pak skočil na chvíli domácí borec Nelson Oliveira z Movistaru.

Victor Campenaerts se dlouho držel na prvním místě

A pak už se jelo na celkové pořadí. Na prvním mezičasu bylo pořadí: 1. Thomas, 2. Kwiatkowski, 3. Küng, 4. Mollema. Zklamal Porte, na Thomase ztratil dvě minuty. Lepší výkon se čekal možná i od Jungelse, který dojel sice v první desítce, ale i on nechal přes půl minuty. Na sebe slušnou časovku předvedl Mollema se ztrátou minuty na vítěze. Kwiatkowski nakonec skončil v časovce čtvrtý. Obdobně jako Porte zajel Daniel Martin. A jako poslední jel Geraint Thomas, který dokázal cvakonout i Campenaertse, vyhrál časovku a udržel žlutý trikot. Thomas dokázal na Campenaertse najet 11 sekund.