Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Ve středu se jede Brabantský šíp

Těžká klasika Brabantský šíp startuje přerod z kostek na krátké a náročné kopce. V Belgii obhajuje domácí Tim Wellens. Představí se i vítěz závodu z roku 2016 Petr Vakoč, v přípravě na Ardenské klasiky je Roman Kreuziger a jede také Daniel Turek.

15.04.2019 / 18:06

Profil

 

V Leuvenu startuje 59. ročník Brabantského šípu, který sice není ve World Tour, ale na startu je 9 WorldTour týmů a profil závodu nabízí atraktivních 32 stoupání na 196,2 km, což v cíli v Overijse dává šanci zejména klasikářům se schopností přejet kopce.

 

 Tim Wellens vyhrál Brabantský šíp v roce 2018

 

Tim Wellens vyhrál loni včasným atakem s devítivteřinovým náskokem, před vítězem z roku 2017 Sonnym Colbrellim. Ten v roce 2017 zase přespurtoval vítěze z roku 2016 Petra Vakoče. Na Brabantském šípu nezapomněli na vítěze z roku 2016, který se v lednu vrátil po šestnáctiměsíční pauze zaviněné srážkou s náklaďákem v JAR. Petr Vakoč nebude na startu v Leuvenu chybět. A jede také vítěz z roku 2015 Ben Herman, kolega Dana Turka v Israel cycling academy.

Vakoč na Brabantském šípu

 

Wellens s Colbrellim budou favority i letos, Vakočova role bude zřejmě ovlivněna sestavou Deceuninck-Quick Step. Nakonec se potvrdil start Alaphilippa. Pak by byla role Petra jasná, navíc Vakoč zatím po návratu k závodění má v DQS spíše roli domestika, pomalu se vrací do staré formy. Ale dle sportovního ředitele DQS pro tento závod Geerta van Bondta je kromě Alaphilippa Vakoč spolu s Devenynsem a Serrym lídrem pro tento závod.

 

 

Kdo další bude bojovat o triumf? V EF Drapac by měl nastoupit vítěz Flander Alberto Bettiol, Mitchelton-Scott přijede s Haigem a Impeym. Dimension Data přijedou s dvojicí Kreuziger a Gasparotto, kteří se připravují na svoji silnou klasiku Amstel Gold Race, která se jede v neděli.

Team Sunweb má v sestavě Matthewse se S.Kragh Andersenem, UAE Costu, a v ekipě Corendon-Circus je Mathieu van der Poel. Kromě Vakoče a Kreuzigra je v sestavě Israel cycling academy Daniel Turek.

Zdroj fotografie: www.debrabantsepijl.be