Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Ve středu se jede Brabantský šíp

Těžká klasika Brabantský šíp startuje přerod z kostek na krátké a náročné kopce. V Belgii obhajuje domácí Tim Wellens. Představí se i vítěz závodu z roku 2016 Petr Vakoč, v přípravě na Ardenské klasiky je Roman Kreuziger a jede také Daniel Turek.

15.04.2019 / 18:06

Profil

 

V Leuvenu startuje 59. ročník Brabantského šípu, který sice není ve World Tour, ale na startu je 9 WorldTour týmů a profil závodu nabízí atraktivních 32 stoupání na 196,2 km, což v cíli v Overijse dává šanci zejména klasikářům se schopností přejet kopce.

 

 Tim Wellens vyhrál Brabantský šíp v roce 2018

 

Tim Wellens vyhrál loni včasným atakem s devítivteřinovým náskokem, před vítězem z roku 2017 Sonnym Colbrellim. Ten v roce 2017 zase přespurtoval vítěze z roku 2016 Petra Vakoče. Na Brabantském šípu nezapomněli na vítěze z roku 2016, který se v lednu vrátil po šestnáctiměsíční pauze zaviněné srážkou s náklaďákem v JAR. Petr Vakoč nebude na startu v Leuvenu chybět. A jede také vítěz z roku 2015 Ben Herman, kolega Dana Turka v Israel cycling academy.

Vakoč na Brabantském šípu

 

Wellens s Colbrellim budou favority i letos, Vakočova role bude zřejmě ovlivněna sestavou Deceuninck-Quick Step. Nakonec se potvrdil start Alaphilippa. Pak by byla role Petra jasná, navíc Vakoč zatím po návratu k závodění má v DQS spíše roli domestika, pomalu se vrací do staré formy. Ale dle sportovního ředitele DQS pro tento závod Geerta van Bondta je kromě Alaphilippa Vakoč spolu s Devenynsem a Serrym lídrem pro tento závod.

 

 

Kdo další bude bojovat o triumf? V EF Drapac by měl nastoupit vítěz Flander Alberto Bettiol, Mitchelton-Scott přijede s Haigem a Impeym. Dimension Data přijedou s dvojicí Kreuziger a Gasparotto, kteří se připravují na svoji silnou klasiku Amstel Gold Race, která se jede v neděli.

Team Sunweb má v sestavě Matthewse se S.Kragh Andersenem, UAE Costu, a v ekipě Corendon-Circus je Mathieu van der Poel. Kromě Vakoče a Kreuzigra je v sestavě Israel cycling academy Daniel Turek.

Zdroj fotografie: www.debrabantsepijl.be