Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Valonský šíp a Mur de Huy je na pořadu ve středu

Po fantastickém vyvrcholení Amstel Gold Race a vítězství Mathieu van der Poela je tu ve středu další populární klasika. Tentokrát belgický Valonský šíp s brutální stěnou v závěru - Mur de Huy. Obhajuje Julian Alaphilippe.

22.04.2019 / 8:06

Profil Valonský šíp

 

 Ve středu v 11.15 se pustí cyklisté do další populární klasiky. Čeká na ně 195,5 km v Belgii na 83. ročníku Valonského šípu. V závěru s fenomenálním stoupáním na Mur de Huy.

Alaphilippův atak v roce 2018.

 

Alaphilippe loni zbořil sérii Alejanrda Valverdeho, který Fléche Walonne vyhrál čtyřikrát v řadě od roku 2014. A ještě před tím v roce 2006 v dresu Caize d´Epagne.

 

Vítězové Valonského šípu

 

Loni vyhrál Alaphilippe právě před Valverdem a Vanedertem. Roman Kreuziger dojel na čtvrtém místě. Po 18. příčce na Amstelu bude chtít Roman opět míchat karty v závěru, zatím se ale jeho novému týmu Dimension Data moc nedaří.

 

Kromě Kreuzigra by se na Valonském šípu měli představit ještě další tři Češi. Petr Vakoč v týmu Deceuninck-Quick Step, Josef Černý za CCC Team a Daniel Turek v dresu Israel Cycling Academy.

 

Kromě Alaphilippa a Valverdeho budou mezi favority určitě patřit Fuglsang s Kwiatkowskim, kteří se představili v dobrém světle na Amstelu. Ten vynechal Dan Martin z UAE. Lepší bude na Valonském šípu určitě Michael Woods, kterému včera došlo ve skupince s Kwiatkowskim a Trentinem.

 

Další favorité? Silná Bora kvartetem P. Sagan, Schachmann, Formolo, Konrad, Lotto Soudal s Wellensem, Lambrechtem a Vanedertem. Formu prokazuje Bardet, na Amstelu se ukázal i Mollema. Když vydrží do závěru bude mít velkou šanci i Matthews. Dojezd by mohl sedět vrchařům typu Teuns, Pogačar či Gaudu a pozor jede i například Adam Yates.

Zdroj fotografie: www.la-fleche-wallonne.be