Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V sobotu startuje Okolo Švýcarska s šesti Čechy

Devítietapový závod Okolo Švýcarska - Tour de Suisse odstartuje v sobotu prologem ve městě Baar a skončí etapou v Davosu. Po zranění pojede za Sky Leopold König, v Etixxu Zdeněk Štybar i Petr Vakoč a v polských stájích Jan Hirt a Karel Hník s Jiřím Polnickým.

09.06.2016 / 6:21

Sestava Team Sky

Leopold König se naposledy představil začátkem února v závodě Kolem Valencie, v němž obsadil celkově desáté místo. Právě těsně před startem závodu si však podle informací listu MF Dnes poranil koleno, které ho nepustilo do pelotonu další čtyři měsíce. König kvůli takzvané modřině na kosti přišel mimo jiné o plánovanou účast na závodech WorldTour Tirreno-Adriatico a Kolem Katalánska a vrchol jara Giro d'Italia, kde mohl obhajovat loňské šesté místo. 

Etixx Quick Step na Tour de Suisse

Také Zdeněk Štybar má za sebou těžké období. Zimní přípravu nemohl předvést při jarních klasikách z důvodu virových a bakteriálních nemocí. Po návratu z Kalifornie trénuje doma v oblíbených západních Čechách a vyhlíží druhou polovinu sezony. Aktuálně trénuje za tatínkovou Vespou ve Stříbře a podniká s rodinkou výlety po okolí. Start na závodu Okolo Švýcarska je jistý, jaký bude další program a zda se opět objeví na Tour de France se teprve ukáže. Zdeňka Štybara doplní na Tour se Suisse český mistr Petr Vakoč, který se Štybarem v poslední době trénoval. Vakoč má za sebou úspěné působení na závodu Okolo Kalifornie, kde výrazně pomohl týmovému kolegovi a kamarádovi Julienu Alaphilippovi k celkovému vítězství v závodu.

Na startu bude i Peter Sagan

Závod Okolo Švýcarska startuje 6,4 km dlouhým prologem ve městě Baar, kde se jede i první etapa, dlouhý 187 km se čtyřmi okruhy a čtyřmi stoupáními druhé kategorie. V této etapě by mohl mít šanci Zdeněk Štybar, ve třetí se jede 192 km, šest kategorizovaných stoupání, ale rovinatý závěr, kde se budou chtít prosadit Sagan, Matthews či Gaviria. Další šanci budou mít ještě také v etapě do Champagne, pak už se pojede do hor. Pátá etapa má jen 126 km, ale do cílového Carí pojedou závoďáci 11 km do kopce. Šestá etapa končí v Amdenu, opět v kopci, když před tím cyklisté zvládnou v polovině téměř dvoutisícový vrchol Klausenpassu. Další den je na pořadu 224 km a pořádný výšlap do cílového Söldenu. Předposlední etapou bude časovka na téměř 17 km v Davosu a závod skončí ve stejném městě 117 km dlouhou etapou. Ta bude mít ještě dvě stoupání ve výšce přes 2000m. Celkové pořadí tedy zadáno pro vrchaře. Loni vyhrál závod Slovinec Simon Špilak z Kaťuši, na startu je i letos. Hlavní favorité Tour de France letos jedou téměř všichni na Critérium du Dauphiné, ale startuje třeba Tejay van Garderen z BMC, trojnásobný vítěz závod Rui Costa z Lampre, Ion Izagirre z Movistaru, Geraint Thomas ze Sky, domácí Matthias Frank z IAM Cycling, Robert Gesink z Lotto-NL Jumbo či Warren Barguil z Giant-Alpecin.

Z našich se tedy kromě Königa se Štybarem představí borci jezdící za polské prokontinentální stáje. Jan Hirt pojede za CCC Sprandi Polkowice a Jiří Polnický s Karlem Hníkem za Active Verva Jet Team.

 Jiří Polnický a Karel Hník v sestavě Active Verva Jetu

 

Zdroj fotografie: www.tourdesuisse.ch/de/ http://www.etixx-quickstep.com/en/news/detail/etixx-quick-step-to-tour-de-suisse/2736