Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V pondělí je tu Okolo Baskicka - Itzulia Basque Country

Další týdenní etapák ve Španělsku, přesněji v Baskicku startuje už v pondělí 8. března. Na krátkých a strmých kopcích si to rozdají hlavně vrchaři. Loni vyhrál Primož Roglič.

08.04.2019 / 7:17

Okolo Baskicka odstartuje časovka

 

Letos startuje Baskicko už po třiapadesáté. Závod začne 11 kilometrů dlouhou časovkou a pak následuje pět více či méně hornatých etap. Třetí má 191 km, ostatní jsou spíše kratší, ale ostrá stoupání, typická pro baskické kopce, určitě dají cyklistům hodně zabrat.

STAGE3

Loni zvítězil na Baskicku Slovinec Primož Roglič, letos se ale na závodě neobjeví. Druhý Mikel Landa se na domácím hřišti vrací do sezóny po druhém zranění. V sestavě Movistaru budou i Fernandez a Anacona. A že v sestavě Astany nechybí všech pět Basků - bratři Izagirrové, L.L. Sánchez, Bilbao a Fraile si můžete být jistí...A to je v sestavě Vinokurova týmu ještě Dán Fuglsang.

 

Okolo Baskicka 2019 v ruční malůvce...

 

Kdo bude největším soupeřům zmiňovaným borcům z Astany a Movistaru? Decenuninck-Quick Step přijede s Alaphilippem, kterému by měli kratší kopce vyhovovat. Navíc jede i Mas. Bora má dvojici Konrad-Buchmann. Sky je tu s Geraintem Thomasem, který by měl už pomalu nabírat formu, jedou i Kwiatkowski a De la Cruz. Silný bude UAE: D. Martin, Pogačar, Ulissi, S. Henao...

 

 

Přijede i druhý z Katalánska Adam Yates, Lotto Visma má G. Bennetta, EF Martíneze, DD Bena Kinga, Trek Mollemu a CCC Team Bevina. V úvodní časovce by se o triumf měli porvat Dennis, T. Martin, Castroviejo a Kwiatkowski s Thomasem.

 

 

Zdroj fotografie: www.itzulia.eu