Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V Emosson první Zakarin, celkově stále vládne Sky a Froome

Tatar Ilnur Zakarin se jako první vyšplhal na švýcarský velikán Finhaut-Emosson. V celkovém pořadí dokázal Froome ještě navýšit svůj náskok na Mollemu (+ 2:27) a A. Yatese (+2:53). Roman Kreuziger naopak držet tempo s favority nedokázal a je 11. se ztrátou 7:03.

20.07.2016 / 18:37

Ilnur Zakarin se raduje z prvního etapového triumfu

Po dni volna čekaly na cyklisty pořádné kopce na trase z Bernu do Finhaut-Emosson, v etapě, která měřila 184 km. Už před etapou odstoupili z Tour Cavendish a Dennis, v průběhu ní pak Božič a Gorka Izagirre. Peloton brzy pustil dopředu 11 cyklistů, kteří nehrozili celkovému pořadí, mezi nimi byli i Peter Sagan a Rafal Majka, bojující o zelený, respektive puntíkatý trikot. Spolu se Zakarinem, Pantanem, Kangertem, Clementem, Feuillim, Pozzovivem, Moarbitem, Duraskem, Gallopinem měli brzy třináctiminutý náskok. Do skupiny si pak ještě doskočili Van Avermaet, Lutsenko a Voeckler. Pantano s Majkou dokázali ostatním ve sjezdu, který dělil vrchol Col de la Forclaz od úpatí Finhaut-Emosson, o několik málo desítek vteřin poodjet: Zakarin ale brzy své manko smazal a šest kilometrů před vrcholem polsko-kolumbijské dvojici i ukázal záda. Po zdolání dvanáctiprocentového sklonu těsně pod vrcholem švýcarského gigantu mohl slavit svůj první etapový triumf na Tour. Za ním se postupně přiloudali Pantano a Majka.

 

Z favoritů dojeli jako první Porte s Froomem

Favoriti jeli vlastní závod, brzy odpadl Tejay van Garderen. O tempo se chvíli pokusila Astana, ale pak zase vládl vláček Sky, a hlavně Poels s Nievem. Jejich tempo postupně ničilo šance slabších závodníků – mezi nejlepšími se po čase neudržel ani Roman Kreuziger. Jediný, kdo dokázal Froomovi nastoupit byl nakonec jeho bývalý kolega Richie Porte, ale Froome se jej dokázal udržet. Naopak překvapivě ztratil Quintana. V cíli dokázali společně Porte s Froomem najet další čas na své protivníky – Froomův náskok na čele nyní dělá 2:23 na druhého Mollemu a 2:57 na Yatese, Porte se zase posouvá stále výše celkovým pořadím a bude doufat v silný výkon v časovce, který by ho mohl katapultovat směrem k pódiovému umístění. Roman Kreuziger dojel v etapě 23. se ztrátou 9:38, celkově je stále 11. se ztrátou 7:03, jen o tři sekundy za ním je Joaquím Rodriguez.

 

 17. Etapa Tour de France

#JménoTým
1ZAKARIN IlnurTeam Katusha
2PANTANO JarlinsonIAM Cycling
3MAJKA RafałTinkoff
4DURASEK KristijanLampre - Merida
5FEILLU BriceFortuneo - Vital Concept
6VOECKLER ThomasDirect Energie
7POZZOVIVO DomenicoAG2R La Mondiale
8CLEMENT StefIAM Cycling
9MORABITO SteveFDJ
10PORTE RichieBMC Racing Team


Celková klasifikace TDF
#JménoTým
1FROOME ChristopherTeam Sky
2MOLLEMA BaukeTrek-Segafredo
3YATES AdamOrica GreenEDGE
4QUINTANA NairoMovistar Team
5BARDET RomainAG2R La Mondiale
6PORTE RichieBMC Racing Team
7VALVERDE AlejandroMovistar Team
8ARU FabioAstana Pro Team
9MARTIN DanielEtixx - Quick Step
10MEINTJES LouisLampre - Merida

Celkové výsledky

 

Zdroj fotografie: http://www.letour.fr/us/