Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

V Comu vyhrál Cataldo. Roglič ztratil, skončil ve svodidlech

Giro d´Italia pokračovalo 15. etapou z Ivrea do Coma a vzalo si kus z klasiky padajícího listí Il Lombardia. V růžovém jel poprvé v historii Ekvádorec Richard Carapaz z Movistaru. Skvělý výkon předvedla v úniku dvojice Cataldo a Cattaneo, vyhrál borec Astany. V celkovém pořadí ztratil Roglič, když ve sjezdu na půjčeném Tolhoekově kole spadl a dojel s mankem 38 sekund na ostatní lídry.

26.05.2019 / 17:19

Protil 15. etapy Giro d´Italia

Na cyklisty čekalo 232 kilometrů a v závěru tři vrcholy. Madonna del Ghisallo, Colma di Sormano a 9 km před cílem Civiglio, kde se čekalo rozhodnutí etapy. Favoritů na etapu bylo hodně, čekal se únik, který mohl mít naději na úspěch.

Únik 15. etapy Gira

Nakonec se do něj dostali jen dva jezdci Cattaneo s Cataldem a měli náskok i osm minut. 54 km před cílem stále mělo duo 7:15 k dobru. Ale stále bylo před nimi Sormano a Civiglio.

Atak Simona Yatese na Sormanu

Na Colma di Sormano to zkusil Simon Yates, chvíli s ním jeli i Carapaz, Landa a Nibali, ale Roglič si to pohlídal, a tak už to zkoušel jen Yates, jenž sám neměl moc naději na úspěch. Mezitím se náskon dvojice Cataldo-Cattaneo snížil na čtyři minuty, pořád byla velká šance. V závěru kopce to ještě zkusil López, poté, co byl doražen Yates, ale jel si spíše pro polštář do sjezdu.

Roglič měl mechanický problém...

Roglič měl ve sjezdu ze Sormana mechanický problém, vyřešil to zapůjčením Tolhoekova kola a dojížděl tak na bicyklu svého stájového kolegy. Na Civigliu už měli jistý úspěch Cataldo s Cattaneem, boj o celkové načal Carthy a za ním vyrazil Yates. V závěru kopce přišel nástup Nibaliho a chytil se ho Carapaz, Roglič musel reagovat.

Rogličovi kolo malého Tolhoeka nesedělo, najel do svodidel a ztratil další sekundy. Nibali ve sjezdu letěl a získaval sekundy.

Roglič ve svodidlech...

Do cíle ztratil Roglič 35 sekund na Nibaliho s Carapazem. V závěru etapy přespurtoval Cataldo Cattanea, třetí dojel Simona Yates, za ním Carapaz, Carthy a Nibali. První těžká chvíle pro Rogliče....