Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Týmovou časovku Dauphiné vyhrálo BMC. Ve žlutém je Rohan Dennis

Třetí etapou Critérium du Dauphiné byla týmová časovka, kterou vyhrál švýcarský BMC Racing Team před Astanou a Movistarem. Ve žlutém pojede Australan Rohan Dennis z vítězného týmu.

09.06.2015 / 18:09

BMC Racing Team na týmové časovce Dauphiné

Týmová časovka se jela na Critérium du Dauphiné na 24,5 km mezi městečky Roanne a Montagny. Na tomto závodu de jela po pětatřiceti letech. Švýcarský tým BMC Racing Team jel seřízený jako tamní hodinky. Jako jediný se dostal pod půlhodinu. Čas 29:58 a rychlostní průměr 49.055 km/h byl dnes nejlepší. Druhá dojela Astana se ztrátou čtyř vteřin a třetí španělský Movistar s mankem pěti vteřin.

Team Sky už Kennaughův žlutý dres neudržel

Britský Team Sky šesté místo se ztrátou pětatřiceti vteřin, což rozhodlo o tom, že jeho lídr Peter Kennaugh přišel o žlutý trikot, ze kterého ho vysvlékl Australan v dresu BMC Rohan Dennis. Druhý je celkově jeho stájový kolega Tejay van Garderen, třetí pak se ztrátou čtyř vteřin Andrej Grivko z Astany. Stejný časový rozdíl děli od Dennise i čtvrtého v pořadí Vincenza Nibaliho. Valverde z Movistaru ztrácí na 9. místě vteřin pět. Další favorité ztrácí více. Chris Froome z Team Sky je 24. a má pětatřicet vteřin, Rui Costa z Lampre na 29. místě 49 vteřin, Romain Bardet z AG2R už má minutu. V pořadí se posunul jediný český borec v závodu Jan Bárta z Bora-Argon 18, který je 44. se ztrátou 54 sekund.