Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Třetí etapu Tour of Oman ovládl Kristoff před Guardinim

Už třetího letošního vítězství dnes dosáhl Nor Kristoff z Katushe. V těsném finiši o galusku předstihl druhého Itala Guardiniho z Astany. Třetí skončil další Ital Pelucchi z IAM.

19.02.2015 / 13:21

Tour Of Oman - 3 etapa 2015

Třetí etapa Tour of Oman se jela jako okruh se startem i cílem ve městě Al Mussanah Sport City. Profil této 158,5km krátké etapy byl lehce zvlněný s nejvyšším kopcem jen 224m.

V červeném dresu lídra celkového pořadí do ní vstoupil po včerejším vítězství Fabian Cancellara z Treku. Před startem si ještě brousil zuby na dnešní vítězství i Španěl Jose Joaquin Rojas z Movistaru.

Na startové čáře jezdci dali minutu ticha za zesnulou legendu, vícenásobného vítěze Walonského šípu, Claude Criquieliona.

Ihned po startu ujela do úniku trojice Belgičané Van Meirhaeghe a Van Hecke z Topsportu a Ital Tonelli z Bardiani. V tomto pořadí si také rozdělili obě spurterské prémie na 34 a 136,5km. Stejní dva Belgičané byli ve včerejším celo etapovém úniku. Dnes si vypracovali téměř 10min náskok a to ve vedrech skoro 40°C. 14km před cílem však byli dostiženi.

Během etapy došlo k pádu, ve kterém byli například Matteo Trentin z Ettix - Quick Step, Warren Barguil a Nikias Arndt z Giant-Alpecin. Ital z belgické stáje během etapy ze závodu odstoupil. Se ztrátou dojeli i další borci z Ettixu Terspstra a Keise.

#JménoTým
1KRISTOFF AlexanderNorway
2GUARDINI AndreaAstana Pro Team
3PELUCCHI MatteoIAM Cycling
4BOUHANNI NacerFrance
5VAN POPPEL DannyTrek Factory Racing
6MODOLO SachaLampre - Merida
7BRESCHEL MattiDenmark
8SINKELDAM RamonTeam Giant - Alpecin
9BLYTHE AdamOrica GreenEDGE
10BOONEN TomBelgium

Celkové pořadí se dnes neměnilo, stále vede s 4" náskokem Švýcar Cancellara z Treku před Španělem Valverdem z Movistaru.

Zdroj fotografie: www.tourofoman.om