Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Třetí etapa Kolem Švýcarska patřila Saganovi, slavil zde už podesáté

Krátký, ale na stoupání výživný byl třetí den podniku Kolem Švýcarska. Jeden z přípravných závodů před Tour de France dnes nabídl hromadný spurt a slovenského vítěze.

15.06.2015 / 21:36

Peter Sagan ukázal v cílové pasáži velkou převahu

Na startu etapy čekalo na závoďáky devatenáct kilometrů dlouhé stoupání na Gotthard Pass do 2093 metrů nad mořem. Přes sjezd a další dvě horské prémie zamířil peloton do cílového Olivone, v závěrečných kilometrech se udržela pohromadě asi třicetičlenná grupa, s přehledem nejrychlejší byl pak ve spurtu Peter Sagan z Tinkoff-Saxo. Na pásce předčil Daniela Morena z Kaťuši a třetí se prohnal cílem Thibaut Pinot z FDJ.

"Dnes byla těžká etapa, navíc pršelo. Ujela skupina, která měla náskok více než šesti minut. Posledních 40 km začal tahat vepředu náš tým a pod posledními dvěma kopci už byla ztráta dvě minuty. Jelo se rychle, v posledním kopci odvedl super práci Rafa Majka, držel balík pohromadě pro závěrečný sprint,“ ocenil na facebooku práci týmového parťáka vítěz etapy Sagan. Slovenský showman na závodě Kolem Švýcarska vyhrál už desátou etapu v kariéře, dnešní vítězství je pro něj čtvrté v letošní sezoně.

Kolem Švýcarska závodí i Zdeněk Štybar, jedna z hvězd Etixxu dnes nabrala přes třináct minut a do cíle dorazila po boku týmového kolegy Michala Kwiatkovského. "Dnes jsme hned na začátku stoupali na Gothartpass, takže to nebylo vůbec jednoduché. Začalo pršet, ale naštěstí ve chvíli, kdy už jsme měli většinu sjezdu za sebou. Ale i tak jsem strašně zmrznul. Ve finále nás čekaly dva kopce a nebyl jsem schopen udržet se ve skupině s nejlepšími. Musím se dívat dopředu a doufat, že to každý den bude lepší,“ řekl Štyby na svém webu.

Po třech etapách jede ve žlutém trikotu Tom Dumoulin z Giant – Alepecinu, dotahuje se na něj řada dalších jezdců včetně Sagana, náskok Dumoulina na druhého Morena je pouhých pět vteřin. Zítřejší etapa už není klasifikována jako horská, jezdci ale po dnešních 117 kilometrech dostanou výraznější porci, od cíle ve Schwarzenbachu je bude dělit 193 km a poměrně zvlněný profil. 

3. etapa Kolem Švýcarska

#JménoTým
1SAGAN PeterSlovakia
2MORENO DanielTeam Katusha
3PINOT ThibautFDJ
4ARREDONDO Julián DavidTrek Factory Racing
5DUMOULIN TomTeam Giant - Alpecin
6THOMAS GeraintTeam Sky
7FUGLSANG JakobAstana Pro Team
8CHAVES Johan EstebanOrica GreenEDGE
9HENAO Sergio LuisTeam Sky
10ROJAS José JoaquínMovistar Team
 

Průběžná celková klasifikace Kolem Švýcarska

#JménoTým
1DUMOULIN TomTeam Giant - Alpecin
2MORENO DanielTeam Katusha
3SAGAN PeterSlovakia
4THOMAS GeraintTeam Sky
5PINOT ThibautFDJ
6FUGLSANG JakobAstana Pro Team
7MORABITO SteveFDJ
8DURASEK KristijanLampre - Merida
9JUNGELS BobTrek Factory Racing
10ŠPILAK SimonTeam KatushaSH

Zdroj fotografie: https://www.facebook.com/tinkoffsport