Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Trenér Tomáš Konečný byl s výkonem v Richmondu spokojen

Do Richmondu jela česká reprezentace v silném složení a s velkými ambicemi. Nakonec se naděje naplnily pouze v časovkách, ve kterých Jan Bárta a Martina Sáblíková místa pro start v časovce pro české barvy na olympijských hrách příští rok v Rio de Janeiru. Naši ale byli vidět.

29.09.2015 / 18:47

Trenér ČR Tomáš Konečný

Z celkového pohledu lze vystoupení českých závodníků ve všech kategoriích hodnotit kladně. Jezdili aktivně, byli vidět a navíc kromě sedmého místa Michala Schlegela v závodě U23 zajistili Jan Bárta a Martina Sáblíková místa pro start v časovce pro české barvy na olympijských hrách příští rok v Rio de Janeiru.

Na světovém silničním šampionátu v Richmondu sice čeští jezdci žádnou velkou díru do světa, podobnou jako Peter Sagan, neudělali, ale rozhodně nezklamali. Z celkového pohledu lze vystoupení českých závodníků ve všech kategoriích hodnotit kladně. Jezdili aktivně, byli vidět a navíc kromě sedmého místa Michala Schlegela v závodě U23 zajistili Jan Bárta a Martina Sáblíková místa pro start v časovce pro české barvy na olympijských hrách příští rok v Rio de Janeiru.

"Za mě jako trenéra hodnotím sportovní vystoupení pozitivně a díky partneru firmě Mitas a pochopitelně i Českému svazu cyklistiky jsme měli skvělé zabezpečení celé akce. Spolupráce klapala skvěle. Výborně jsme se ukázali v časovkách, sedmé místo Schlegela je v konkurenci, jež se sešla, vynikající. Stačili jsme nejlepším a je velmi pozitivní zjištění vědět, že se špičkou umíme jezdit," zhodnotil na tiskové konferenci po příletu ze zámoří reprezentační kouč Tomáš Konečný.

Zdeněk Štybar gratuluje Saganovi k titulu mistra světa

A k nejprestižnější kategorii elite pokračoval. "Klukům v podstatě nemám co vytknout. Splnili takticky to, co jsme si řekli. Byli aktivní a závod jsme i tvořili. Pouze v tom úplném finále chybělo trochu víc štěstí. Zdeněk (Štybar) jako lídr týmu sám věřil v lepší výsledek a opravdu jsme mysleli i na medaili. Vydržel až do finále s těmi nejlepšími, nastoupil v prvním kopci a ještě kilometr před cílem byl třetí. Takový je ale sport, nevyšlo to, a tak veliká gratulace patří Slovákům a doufám, že to třeba takhle někdy vyjde i nám," řekl Konečný. "Musím pochválit celý tým. Roman Kreuziger odvedl spoustu práce a obětoval se pro Zdeňka, Karel Hník se Štybym vydržel až do konce. Jirka Polnický s Honzou Bártou odpadli až při nájezdu do posledního kola a dojeli to, Tomáš Bucháček pracoval hlavně na začátku závodu."

Rozhodující momenty mistráku hodnotil na svých stránkách také český lídr Zdeněk Štybar. „V závěru bylo víceméně složité se prosadit. Závod byl hodně poziční, bylo strašně těžké si pozici vybojovat a nepřijít o ni. V samém závěru se mi snažil pomoct Karel Hník, ale už jsme nic moc nestihli. V nájezdu na první ze tří kopců jsem zkusil nástup s cílem zúžit pole a dojet nahoru ve skupince maximálně deseti lidí, z čehož by se asi už něco dalo před cílem udělat,“ vracel se Štyby k závěru závodu.
Když krátce po něm atakoval v dalším stoupání po kostkách Sagan, už neměl sílu ho následovat. „Trošku jsem zaváhal, ale už bych stejně neměl sílu, tu mi dost vzal ten předchozí nástup. Kilometr před cílem jsem už opravdu nemohl. Přehodil jsem na lehčí převod a do cíle jsem dojel tak, jak nejrychleji jsem mohl. Nevypustil jsem to, jak se mohlo zdát, prostě už jsem neměl sílu,“ říkal lídr české sestavy.

Petr Vakoč se rozehřívá před startem časovky v Richmondu

Smolařem české sedmičky byl Petr Vakoč, který se zapletl do pádu a musel měnit kolo. „Než nás k němu s autem pustili, ztratil plno času. V té fázi závodu se tempo hodně zrychlilo a on byl bez šancí, takže po chvíli slezl. Je to škoda, protože na tom byl dobře a myslím, že by se Zdeňkem vydržel až do konce. Ale i tohle bohužel ke sportu patří. Tým chválím. Ukázali jsme, že se s námi musí počítat," zdůraznil Tomáš Konečný, který tak i nadále se může pyšnit nejlepším českým výsledkem na MS, když v Portugalsku dojel devátý. Jak viděl krizový moment samotný Petr Vakoč? "Bohužel po tom maléru se už dost závodilo a nestihl jsem se pak dostat do první skupiny. "Nicméně hodnotím pozitivně to, jak jsme na mistrovství závodili. Všichni jsme byli vepředu, i když výsledek tomu bohužel nakonec neodpovídal,“ řekl závodník stáje Etixx-Quick Step, který se zranil krátce před šampionátem na závodu Kolem Británie.

Michal Schlegel dojel na skvělém 7. místě na MS

Michael Schlegel byl se svým 7. místěm spokojen v kategorii U23. "Byli jsme na startu čtyři a snažili si hodně pomáhat a v závěru jsme se dohodli, že jsem na tom nejlépe. Kluci mi pak pomohli abych do každého stoupání vjížděl vepředu a tím se vyhnul možnému pádu. V posledním kole začalo pršet a když ujížděl Francouz, tak jsem nestačil kontrovat. Chtěl bych klukům poděkovat, že se obětovali a pomohli mi," poukázal na opravdu týmového ducha celé výpravy na šampionátu Schlegel.

Zdroj fotografie: www.ceskysvazcyklistiky.cz