Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Tour Down Under startuje sezónu World Tour 2019

Na tradičním australském etapovém závodu otevřou sezónu profesionální cyklisté v roce 2019. Na startu Tour Down Under by se měli objevit třeba Peter Sagan, Caleb Ewan, Elia Viviani nebo tradiční vítěz na Willunga Hill Richie Porte v dresu Treku Segafredo.

01.01.2019 / 9:30

Caleb Ewan pojede po přestupu za Lotto Soudal

 

Santos Tour Down Under se jede v šesti etapách od 15. do 20. ledna. Jako každý rok se v Austrálii bude rozhodovat na Willunga Hill, tentokrát bude na pořadu královská etapa jako poslední díl závodu, pořadí i složení etap v roce 2019 doznalo oproti předchozím ročníkům řady změn. Několikrát za sebou tam vyhrál Richie Porte, loni to však na celkové vítězství nestačilo. To udržel Daryl Impey z Mitchelton-Scott.

Profil etapy na Willunga Hill

 

Předchozí etapy v okolí Adelaide by měly svědčit sprinterům a klasikářům. Zatím jsou z rychlíků potvrzeni Ewan, P. Sagan, Viviani, D. Van Poppel, Impey, Mareczko, Bauhaus, Walscheid nebo Debusschere.

Peter Sagan bude na startu v Adelaide i letos

 

O celkové prvenství by se měli utkat obhájce Daryl Impey. Na startu zatím je evidován Richie Porte, který by měl jet za svůj nový tým Trek Segafredo, ale některé servery naznačovaly, že by měl Porte první podnik sezóny vynechat. Nyní je již definitivně potvrzeno, že tasmánská rodák TDU opět pojede.

 Adam Hansen pojede TDU v dresu Lotto Soudal

 

Odhadovat formu závodníků je vždy na startu sezóny těžké. Ale aspoň dle "jmen" jsou favority také George Bennett, Pierre Latour, Domenico Pozzovivo, Diego Ulissi, Wout Poels, Rohan Dennis, Nathan Haas, Michael Woods, Jay Mc Carthy, Robert Gesink.

 

PŘEDBĚŽNÁ STARTOVKA TDU2019

Zdroj fotografie: www.tourdownunder.com.au