Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Tom Dumoulin přepsal historii Gira

Holandská party v Miláně. To byla závěrečné časovka na Giro d´Italia. Vyhrál Jos van Emden z Lotto-NL Jumbo, druhý byl Tom Dumoulin ze Sunwebu, který sebral růžový dres Quintanovi a stal se celkovým vítězem. Jan Bárta byl v časovce 6., skvělé Giro zajel Jan Hirt, který dojel na celkově 12. místě.

28.05.2017 / 17:39

Tom Dumoulin vyhrál 100. ročník Giro d´Italia

Před závěrečnou časovkou z Monzy do Milána, dlouhou 29,3 km měl Nairo Quintana na Toma Dumoulina 53 sekund a dle papírových předpokladů mu to nemělo na výborného nizozemského časovkáře stačit a taky nestačilo. Už na první mezičase odmazal Dumoulin polovinu a na druhém bylo jasné, že v Miláně si obleče naposledy růžový dres zase on.

Jos van Emden vyhrál časovku v Miláně

I když Dumoulin nebyl nejrychlejším časovkářem dne, porazil jej jeho krajan Jos van Emden z Lotto-NL Jumbo. Výborně zajel také Jan Bárta, který vybojoval skvělé 6. místo. Quintana ještě s vypětím všech sil udržel druhé místo před Nibalim, čtvrtý skončil celkově Thibaut Pinot a pátý Ilnur Zakarin. Bílý dres si dle očekávání vzal v časovce zpět Bob Jungels z Quick-Step Floors, přišel o něj Adam Yates. Vrchařský dres si odveze Mikel Landa ze Sky a bodovací Fernando Gaviria z Quick-Stepu.

Bob Jungels vyhrál nejlepšího mladíka....

Díky Janu Hirtovi byla letos vidět na Giru i česká vlajka. V poslední etapě jen předčil Jan Bárta z Bora Hansgrohe, který dojel na skvělém 6. místě. Jan Hirt z CCC Sprandi Polkowice exceloval v horských etapách, leckdy jel za kolem Quintany a Nibaliho, celkově je z toho 12. příčka a lístek k přestup do World Tour týmu. Výborně zajel také Michal Schlegel, stájový kolega Hirta. Pátý nejmladší závodník Gira dojel v 12. v boji o bílý dres.