Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Štybar udělal na Algarve etapu. Vyhrál ale Porte ze Sky

Další etapu na Algarve, dlouhou 215 km, vyhrál nebeský jezdec Richie Porte před mistrem světa Kwiatkowskim z Ettixu. Celkově vede v Portugalsku stále další borec ze Sky Geraint Thomas.

22.02.2015 / 7:52

Vedoucí muž na Volta Algarve - Geraint Thomas

 

Belgický Ettix - Quick Step v sestavě se dvěma českými závodníky Štybarem a Vakočem se ve čtvrté etapě Volta Algarve pokoušel zatřást s celkovým vedením Brita Thomase ze Sky. O úniky se pokoušel hlavně Němec Martin a Zdeněk Štybar, ale Team Sky si vše hlídal a získal také celkový vavřín v etapě, když byl nejrychlejší tasmánský rodák Richie Porte. Druhý dojel Polák Kwiatkowski z Ettixu a mírně stáhl celkové vedení Thomase, který ale stále drží vedoucí trikot se sedmadvaceti vteřinami k dobru na mistra světa. Štybar dojel v etapě se ztrátou 1:21 a celkově vypadl z první desítky a je jedenáctý. Vzadu dojeli ve čtvrté etapě také Jan Bárta (147. se ztrátou 16:29) a Petr Vakoč (165. ze ztrátou 18:11).

Zdeněk Štybar při jednou z ataků na Algarve

"Byla to opravdu těžká etapa a chtěli jsme v ní zabojovat o celkové pořadí. Takže jsme s Tonym začali na posledních 40 kilometrech atakovat. Nejdřív Tony, pak já, pak zase Tony, zase já... Bylo to fakt tvrdé, ale docela jsem si to užíval. Byla jen škoda, že nikdo z dalších týmů nechtěl pracovat s námi. Ale musím přiznat, že tým Sky byl velice silný, zvláště Richie Porte,“ pochválil Zdeněk vítěze etapy na svém webu http://www.zdenekstybar.com.
V neděli je na programu závěrečná etapa, která už na pořadí zřejmě nic zásadního nezmění. "Já se pak hned vracím zpátky na Mallorku, abych trošku zrelaxoval s manželkou před zahajovacím víkendem klasik v Belgii,“ prozradil Štyby.

Jak viděl závod Štybarů stájový kolega Petr Vakoč? "Dnes to bylo opravdu náročné. Máme za sebou 220 kilometrů a tři tisíce metrů převýšení. V posledních kilometrech jsme se snažili vysvléci Thomase ze žlutého trikotu. Mým úkolem bylo zredukovat peloton. Když jsem odstupoval zbylo v první skupině asi 30 lidí. Zbytek jsem již dojel volně a mezitím se Tony Martin a Zdeněk Štybar pouštěli do úniků. Tým Sky si ale vedl skvěle a udržel první skupinu pohromadě až do závěrečného stoupání. Tam ještě útočil Michal Kwiatkowsky a nakonec z toho bylo druhé místo."

Výsledky 4. etapy na závodu Volta Algarve

1. R. Porte ANG Team Sky 5:55:34
2. M. Kwiatkowski POL Ettix - Quick Step + 3
3. I. Izagirre SPA Movistar Team + 6

 

Celkové pořadí závodu Volta Algarve po 3. etapě

1. G. Thomas ANG Team Sky 15:30:33
2. M. Kwiatkovski POL Ettix - Quick Step + 1:11
3. T. Machado POr Team Katusha + 1:14
4. R. Porte AUS Team Sky +53
5. L.L. Sanchez SPA Astana Pro Team + 1:18
6. R. Taaramae EST Astana Pro Team + 1:19
7. S. Černetsky RUS Team Katusha + 1:32
8. A. Losada SPA Team Katusha + 1:55

 

 

HR

 

Zdroj fotografie: http://voltaaoalgarve.com/en/galeria/