Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Štybar s Vakočem zkusí vyhrát MS v kolové a navázat na bratry Pospíšilovi

Bomba! Agentura Silvestrovský Nesmysl přinesla jako první novinku, která možná pro českou cyklistiku znamená dalších 20 let jistou medailovou sklizeň na MS. Zdeněk Štybar a Petr Vakoč se rozhodli vytvořit dvojici v kolové a MS by chtěli hrát už příští rok a navázat tak na 20 titulů legendárních bratří Jana a Jindřicha Pospíšilových.

31.12.2015 / 6:23

Ján Svorada vnukl jako první myšlenku...

S myšlenkou, aby Zdeněk Štybar s Petrem Vakočem reprezentovali v kolové přišel na Czech Cycling Tour ředitel závodu a bývalý legendární silniční závodník Ján Svorada. "Napadlo mě to, když jsem viděl, jak si Štyby s Vakim před závody ve Vésce na parkovišti na kolech čutali s míčem. Vzpomněl jsem si na tituly bratrů Pospíšilových, které dobře znám. Oba by souhlasili, že by kluky trénovali. Pak už zbývalo jen přesvědčit Zdeňka s Petrem a hlavně Etixx," řekl profipelotonu Ján Svorada.

Bramati vysvětluje Vakočovi taktiku kolové

V Etixx - Quick-Stepu ale byli překvapivě pro. Hlavně sportovní ředitel Davide Bramati je myšlenkou nadšen. "V cyklokrosu Zdeňkovi hrozilo zranění, ale v kolové se mu prakticky nemůže nic stát, navíc si zlepší techniku jízdy, takže jsem jedině pro. Na trénink se čas najde, když jsem je viděl hrát, tak mě to nadchlo, a když jsem poslal video i Patricku Lefeverovi, tak nebylo těžké přesvědčit i jeho. Trénink je domluvený i s bratry Pospíšilovými, před mistrovstvím světa do kluků nahustí taktiku a svoje finty, pak je nikdo neporazí," řekl Bramati.

Nechme nyní mluvit samotné závodníky. "No, nejdřív se mi to moc nezdálo, ale Ján Svorada i Davide Bramati mě nakonec přesvědčili. Mluvil jsem i s Petrem Čechem, dal by mi v brance nějaké lekce, protože chytat budu já, Petr má o trošku lepší střelu. Těším se taky na spolupráci s bratry Pospíšilovými, jako malý kluk si ještě nějaký přenos i pamatuji. Haly budeme mít snad plné, hrát bychom měli v O2 Aréně exhibiční zápas s německými mistry světa někdy v březnu a v květnu je mistrovství světa. Musíme to nějak sladit se silničním kalendářem, ale kde je vůle, je i cesta," říká Zdeněk Štybar.

"Je pravda, že nám to jde s míčem dobře, na závodech jsme si dávali zápasy s bratry Saganovými, a i když je Peter na kole kouzelník, tak s míčem už to taková sláva není, takže jsme je vždycky dokázali přehrát. Štyby výborně chytá, já jsem se střílet učil podle videa, které jsem našel na youtube, a když jsme se pak mohli setkat s bratry Pospíšilovými, bylo to skvělé. Na dálku nám posílají tréninkové plány, po šestihodinovém výšlapu už není často moc síla, ale nácvik střely se dál zvládnou rychle," dodal Petr Vakoč.

Legendy...

 A co na to říkají bratři Pospíšilové? "Nápad se nám líbil, u nás nebyl nikdy moc zájem, abychom vedli reprezentaci, tak se to konečně povedlo. Kluci jsou šikovní, my jim předáme hlavně taktické věci a pár fintiček, zbytek zvládnou sami," říká Jindřich Pospíšil a bratr Jan dodává: "Věřím, že to kolovou zase pozvedne, jestli kluci udělají takovou šňůru jako my? To už asi ne. 20 titulů je přeci jen dost, ale mohli by k tomu přidat i tituly na silnici, a pak, kdyby se to sečetlo se Zdeňkovými cyklokrosovými tituly, už by to vyjít mohlo."

Hodně zábavy v novém roce nejen u kolové přeje tým profipeloton.cz