Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Sportovní ředitel AWT-GreenWay René Andrle porovnával světovou špičku

Na Závodu míru U23 bylo hodně cyklistických osobností. Nechyběl sportovní ředitel kontinentální stáje AWT-GreenWay René Andrle, který sledoval své borce a srovnával je se světovou špičkou.

12.06.2015 / 6:03

 

René Andrle v přípravě na závod

Pane Andrle, jak jste zatím v AWT-greenway spokojení s výsledky a výkony vašich jezdců?
My jsme před letošní sezónou podstatně obměnili tým. Deset jezdců odešlo, dva zůstali, nějakou dobu si na sebe zvykali. Máme u nás vždy špičku ve světě do 23 let nebo ty nejlepší mladé jezdce, kteří přechází z juniorů. Začátek se nám úplně ideálně nepovedl, ale od Normandie nejezdí vůbec špatně, máme dvě vítězství, takže zatím jsem spokojen.

Jaké to je pracovat po nějaké době úplně s novým týmem, s novými kluky? Ti nejlepší vám odejdou do WorldTour.
Je to naše úloha, těch development týmů. Ve WorldTour už týmy nechtějí ztrácet čas s tím, aby cyklisty něco učili, tam už musí být závodník připraven. My fungujeme jako WorldTour týmy, máme podobnou strukturu, taktiku. Učíme lidi jak fungovat, práci s doprovodem, maséry, mechaniky, doktory, trenéry. Je to naše úloha, každý rok přijde někdo a buď ho vychováme pro WorldTour, nebo se zjistí, že tam talent na to není a posíláme ho do prokontinentálních týmů nebo kontilentálních.

Pak zase musí být pro vás pěkné sledovat třeba Alaphilippa, když vyhrává etapy ve Worldtour nebo Petra Vakoče...
Nebudu tady říkat, že jsme Alaphilippa vychovali, on k nám přišel před rokem, jeden Belgičan nám ho posunul, my jsme s ním pracovali. Je dobrý vrchař a má neskutečné to vsazení, sedí mu krátké prudké kopce, což prokázal na Ardénnských klasikách. To už předvedl u nás, když byl špurt do krátkého kopce, byl téměř neporazitelný. Posunuli jsme ho do Etixxu a on to hned v první sezóně prokazuje i mezi těmi nejlepšími.

A jak se vám líbí výkony Petra Vakoče?
Petr si prošel celou Evropou. Byl v Itálii, ve Švýcarsku, ve Francii, pak byl rok u nás. Předvedl, jaký je závodník. Byl druhý na ME, minulý rok měl famózní sezónu v Etixxu, do týmu zapadl výborně, akorát si musí najít pozici, hledá se, jaká bude jeho role v týmu.

AWT Greenway na závodu Okolo Normandie

Nyní proběhl Závod míru U23, kde byli z AWT-GreenWay tři jezdci. Náš Michal Schlegel a Němci Jan Brochkoff a Maximilian Schachmann. Jaká byla vaše role na tomto závodě?
Samozřejmě jsem sledoval naše závodníky. Také jsem tady byl pro to, abych sledoval, jak jezdí zbytek světa. Kvůli porovnání. Všechny development týmy mají v reprezentacích svoje zastoupení, ať už třeba Kaťuša nebo BMC, atd. Já to chci vidět, zajímá mě, jak se na této mezinárodní úrovní pohybují. Navíc taktika tady bývá v reprezentačních týmech trochu jiná než v těch klubových, kde je to více svázanější taktikou. Tady to může být trochu soběčtější, závodníci mohou jet více na sebe.

Co vás nyní čeká v nejbližší době za závody?
Jedeme v červnu tradičně Okolo Slovenska, odkud je jeden z našich hlavních sponzorů, takže tam chceme předvést co nejlepší výsledek  a jet tam s nejsilnějším týmem.

Jak si pochvalujete spolupráci s Pavlem Padrnosem, který je druhým sportovním ředitelem AWT GreenWay?
Pavel je extratřída, člověk, který na kole něco dokázal. Ma velký cit na práci s cyklisty, je to jen pozitivní.

René Andrle začal svou profesionální kariéru v ZVVZ Milevsko (CZE). Pak závodil pět let ve španělsku (tři roky v Once-Eroski a dva roky v Liberty Seguros). Na konci své profesionální kariéry závodil pro PSK Whirpool. Hned po skončení závodní kariéry začal pracovat pro PSK Whirpool-Author jako sportovní ředitel až do roku 2011. Tři roky vedl český národní tým na světovém šampionátu a dva roky byl manažerem týmu. Pro AWT-GreenWay pracuje od roku 2012.

  

HR

 

Zdroj fotografie: http://awt-greenway.cz