Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Simon Yates završil triumfy Britů na grand tour vítězstvím na Vueltě

Španělská Vuelta skončila. 73. ročník vyhrál Simon Yates z australské stáje Mitchelton-Scott. Po Froomovi (Giro d´Italia), Thomasovi (Tour de France) je Simon Yates třetím britským cyklistou, který letos vyhrál grand tour, a Britové tak letošní trojkorunu naprosto ovládli. Poslední etapu letošní Vuelty vyhrál Elia Viviani před Peterem Saganem.

16.09.2018 / 19:58

Simon Yates vyhrál 73. ročník Vuelty

 

Dnes se jela poslední etapa v Madridu, důležitá ale byla až v závěru, kdy si to rozdali sprinteři. O celkovém vítězi se rozhodlo včera v královské etapě v Andoře. Tu vyhrál sice Enric Mas z Quick-Stepu před Miguelem Angelem Lopezem z Astany, ale třetí Simon Yates dojel jen kousek za nimi a udržel tak první místo. Druhý skončil celkově Mas, třetí Lopez. Těmto dvěma se podařilo sebrat podium Kruijswijkovi s Valverdem.

Alejandro Valverde z Movistaru sice ztratil šanci na vítězství i podium, ale udržel zelený trikot v bodovací soutěži. Nejlepšího vrchaře vybojoval Thomas de Gendt z Lotto Soudal.

Madridskou etapu vyhrál po 101 km po dramatickém spurtu Elia Viviani, který sice ztratil svůj týmový vlak, ale dokázal si najít v závěru místo pro spurt a porazil Petera Sagana i Giacoma Nizzola.

Cílové foto poslední etapy Vuelty

Jediný český zástupce Jan Hirt dokončil v dresu Astany závod až 74., ale jeho role pomoci Lopezovi byla splněna. Nyní se bude chystat na podobnou situaci na MS v Innsbrucku, kde by měl být tím posledním pomocníkem Romana Kreuzigra v boji o velký úspěch na MS.

Konečné pořadí Vuelty 2018

Zdroj fotografie: www.lavuelta.es