Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Simon Gerrans vyhrál třetí etapu TDU o galusku před Dennisem a vede celkově

Třetí etapu do Cambeltownu vyhrál domácí cyklista Simon Gerrans z Orica GreenEdge před krajanem a obhájcem loňského triumfu Rohanem Dennisem z BMC a Kanaďanem Woodsem z Cannondalu. Petr Vakoč dojel 28. se ztrátou 13 vteřin. Celkově vedě vítěz etapy Gerrans.

21.01.2016 / 6:14

Simon Gerrans vyhrál třetí etapu TDU

Třetí etapa měřila 139 km a vedla z Glenelgu do Cambelltownu, závoďáky čekali tři kopce, ale opět zhruba ve výšce 500 m nad mořem a dojíždělo se z kopce. Dvacet kilometrů před cílem peloton opět nadělil pád, vepředu jeko asi čtyřicet cyklistů, náskok nebyl ale velký, navíc ve druhé skupině byli třeba Porte s Dennisem z BMC nebo Gerrans z Orici, takže peloton dojel první skupinu ještě před vrcholem posledního kopce Montacute, na něm si to rozdali borci na celkové pořadí, atakovali hlavně Porte z BMC, Pozzovivo z AG2R, držel se celkový lídr Mc Carthy z Tinkoff, Gerrans z Orici, Fernandez Movistaru, Henao ze Sky, Woods z Cannondalu, potíže měl Dennis, ale dokázal se dotáhnout. V poslední fázi kopce za to vzali Henao s Woodsem a na Montacute byli první. Následoval 5,7 dlouhý sjezd, ve kterém jeli cyklistí přes 100 km/h. Skupinka na čele se sjela a do cíle spurtovalo 10 lidí. Už to vypadalo na Rohana Dennise, když po pravé straně vyrazil Simon Gerrans a na cílové pásce krajana porazil. Druhou skupinku dovezl o 13 sekund později Luis Leon Sanchez, v ní dojel i Petr Vakoč z Etixx - Quick Step, který je celkově na 26. místě se ztrátou 37 vteřin na Gerranse.