Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Silniční Český pohár bude mít sedm zastávek

Nejvýznamnější domácí silniční seriál - Český pohár - bude mít v příštím roce ve svém kalendáři sedm závodů. Do celkového pořadí poháru se započítávají jezdcům všechny závody, jejichž délka je stanovená od 160 km do 200 km.

12.12.2015 / 8:08

Vítěz Českého poháru 2015 Jiří Polnický

Podle článku pravidel a ČSC silnice S0113 smí startovat na závodech ČP kontinentální týmy UCI registrované u ČSC, regionální a klubové týmy, národní výběry a mix týmy. Jezdci UCI WorldTeam a UCI Professional Continental Team mohou startovat pouze v národním výběru. Kromě těchto týmů mohou startovat také UCI kontinentální týmy ze sousedních zemí (Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko) když splní určité podmínky.

Účast na MČR 2016 je podmíněna dvěma starty na závodě ČP. Tento bod se nevztahuje na závodníky působící v zahraničních týmech.

Všech čtyř závodů Visegrádské 4 se zúčastní tři nejlepší české týmy dle konečného pořadí soutěže družstev ČP 2015. Další dva týmy budou vybrány na návrh silniční komise po závodu v Rokycanech 23. dubna. Závodu Visegrádské 4 konaného na českém území se zúčastní tři nejlepší české týmy dle konečného pořadí soutěže družstev ČP 2015, dalších pět týmů dle redukovaného pořadí ČP 2015 po závodu v Rokycanech. Zbylé dva týmy na návrh silniční komise.

V absolutním pořadí ČP se hodnotí kategorie elite, U23 a nováček roku (dohromady), a to jak v soutěži jednotlivců, tak i družstev. 

Do soutěže družstev se hodnotí tři nejlepší závodníci družstva v závodě bez rozdílu kategorií. Pokud nedojede do cíle požadovaný počet závodníků, družstvo není pro tento závod hodnoceno a nezískává body. Dále se započítávají nově body z MČR v časovce družstev.

Program Českého poháru:

 2. dubna: Brno - Velká Bíteš - Brno

17. dubna: Kyjovské slovácko (Kyjov)

23. dubna: VC Rokycan (Rokycany)

15. května: Pardubický kraj (závod UCI 1.2 - Visegrádské 4)

21. května: VC Popelína (Popelín)

23. července: Blatná

 2. října: Praha.

 

TZ - www.ceskysvazcyklistiky.c