Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Rozjíždíme tipovačku top silničních závodů, jdeš do toho s námi?

Tipovací soutěž Tour de Fantasy prošla prvním beta testem. Byla jím tipovačka australského závodu Santos Tour Down Under. Pojďte se mrknout, jak se TdF hraje...

29.01.2015 / 8:13

Závod byl velmi dramatický. Na čele byly ze začátku týmy, které vsadily více na sprintery, ale po celkovém přepočtu bylo vše jinak. Prvním vítězem se stal Heloňa Procycling Team. Na čelo se vyšvihnul v poslední etapě, ve které dojel na 4. místě Pavel Brutt z Tinkoff-Saxo. Tip na tohoto jezdce byl trefou do černého, a rozhodl tak o historickém vítězství. Dalším důležitým aspektem vítězství byla sázka na Domenica Pozzoviva, jenž dojel v první desítce celkově a získal svému manažerovi 23 bodů.

Výsledek první tipovačky 2015 - tým celkem

Na obrázku jsou získané body jednotlivými natipovanými jezdci. Je vidět, jak správný byl tip na Richieho Porta a Cadela Evanse. Oba získali přes sedmdesát bodů a díky označení jako "Kapitán" (Evans) a "Žolík" (Porte) získali dvojnásobek bodů.

Již zmíněný Pavel Brutt byl rozdílovým tipem. Na dalším obrázku se můžete podívat na tip druhého týmu této tipovačky RADA_TEAM. Jako tenká hranice úspěchu se ukázal tip na Tiaga Machada. Ten byl před poslední etapou v první desítce na 8. místě, a kdyby nespadl v předposledním okruhu etapy v Adelaide, měl by tento tým o 8 bodů více a rozdíl mezi první a druhým by byl pouhý bodík.

Výsledek první tipovačky 2015 - 2 tým celkem

Jen body z poslední etapy pro Brutta znamenali vítězství Heloňa Procycling Teamu. Celkové výsledky vypadaly takto:

Výsledek první tipovačky 2015

Musíme poděkovat naším testerům, kteří s námi natipovali Santos Tour Down Under. Všech devět získalo v šesti etapách prvního závodu WorldTour spoustu bodů. Naše tipovačka se teprve rozjíždí a je stále v testování. Hledáme další testery. Jestli si chceš vyzkoušet natipovat další závod v naší Tour de FANTASY neváhej a požádej si o pozvánku.

Tipovat s námi může každý fanoušek silniční cyklistiky. Stačí se jen registrovat a zvolit správné jméno pro vlastní závodní stáj.

Pravidelně přidáváme do tipovacího kalendáře závody světové extratřídy. Ostrý start plánujeme na květnové Giro d'Italia. Do té doby chystáme tipovat asi 15 předních světových závodů, ve kterých můžete sledovat výkony svých oblíbených jezdců, mezi nimiž jsou určitě i české a slovenské hvězdy König, Sagan, Vakoč, Štybar, Bárta, bratři Velitsové, Kreuziger.

Můžete si také společně s přáteli založit vlastní partu, ve které budete sledovat vlastní pořadí i to, jak který kamarád tipoval. To dává celé tipovačce úplně jiný rozměr.

Chceme se zaměřit na závody různých tipů, nejen etapové GrandTour závody velké trojky, ale také dubnové klasiky a nezapomeneme ani na národní mistrovství či mistrovství světa. V rámci světových mistrovství s námi můžete tipovat časovku i silniční závod. Nezapomeneme ani na největší domácí podnik Czech Cycling Tour v srpnu.

Jako největší lákadlo pro Vás připravujeme věcné ceny pro nejlepší tipaře. Jediné, co musíte udělat, je přidat se k nám.

Již 1. února budeme v rámci dalšího testování tipovat závod odcházející legendy Cadela Evanse v Austrálii Cadel Evans Great Ocean Road Race. Stále máme k dispozici pár testovacích míst.

 

Zdroj fotografie: www.profipeloton.cz