Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Představujeme české reprezentanty na Závodu míru U23

Dresy s českou trikolórou budou opět k vidění v Závodu míru. V rámci Nation´s Cupu se jede výborně obsazený závod cyklisty do 23 let. Představujeme vám české borce, kteří budou v Jeseníkách 29.- 31.5. reprezentovat svou zemi.

24.05.2015 / 16:10

Josef Černý na druhém závodu Visegráské 4

Josef Černý (CCC Sprandi Polkowice)

Ostravský rodák by měl být lídrem týmu. Loni Závod míru U23 jel, má dost zkušeností, po loni prodělané nemoci by měl být zpátky ve formě. Tento týden závodil s CCC Sprandi Polkowice na závodu Okolo Norska. Absolvoval dva závody Visegrádu, před tím byl třetí mezi mladíky na Szlakiem Grodòw Piastowskich v Polsku. Za reprezentaci jel v rámci Nation´s Cupu nizozemský závod ZLM Roompot Tour, kde byl celkově 24. V březnu absolvoval těžký závod Okolo Katalánska, ve kterém odstoupil v závěrečné etapě v Barceloně kvůli zraněním z pádu.

Daniel Turek vítězí v etapě závodu Okolo Azerbájdžanu

Daniel Turek (Cycling Academy)

Letos přestoupil z Favoritu Brno do izraelské stáje Cycling Academy, kde má svůj podíl i Peter Sagan. A zdá se, že mu přestup pomohl. "Není to klasický vrchař, ale teď v poslední době vyhrál z úniku dva závody a je vidět, že má skvělou formu. Věřím, že i v kopcích bude schopen bojovat s těmi nejlepšími,“ řekl o Danielovi trenér Konečný. Daniel letos začal na etapáku v Argentině, Tour de San Luis, kde skočil celkově 62. Pak závodil v Chorvatsku, kde byl v etapovém závodě Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy 4. nejlepším vrchařem. Za reprezentaci jel v rámci Nation´s Cupu nizozemský závod ZLM Roompot Tour, kde byl celkově 22. Následoval závod Okolo Chorvatska, kde byl Daniel 4. mezi mladíky, 24. celkově. A přišly první vítězství. Okolo Ázerbájdžánu byl mezi mladíky druhý a vyhrál 4. etapu závodu. Šestý byl v bodovací soutěži. Další etapové vítězství si Turek připsal na závodu Okolo Berlína. Ve třetím pokračování Visegrádské 4 byl v Maďarsku 11.

František Sisr na stupních vítězů. Druhý v Novém Mestě n.V.

František Sisr (Dukla Praha)

Dráhař z Dukly letos závodí výborně na silnici. Trenér Tomáš Konečný věří, že právě František by mohl být jezdcem, který by mohl vyhrát první etapu Závodu míru U23 s cílem v Rýmařově. V zahraničí se Sisr letos poprvé přestavil v Itálii na tradičním závodu Coppiho a Bartaliho a skončil 17. mezi mladíky.  Na Nation´s Cupu v nizozemském závodu ZLM Roompot Tour dojel v poslední etapě 8. ve spurtu, celkově dojel 37. Skvěle si Sisr vedl na dalším podniku světového poháru do 23 let Carpathina Courier´s Race, který se jel v Polsku, Slovensku a končil v Maďarsku. Ve 4. etapě byl František druhý za domácím Baškou, v první desítce dojel ještě dvakrát, jednou byl 11. Celkově byl 14., v bodovačce 10. Forma šla nahoru v závodu Okolo Ázerbájdžánu, kde skončil první mezi mladíky, pátý v bodovačce a osmý celkově. Měl zase tři umístění v první desítce a jedno 11. místo.  V dresu české reprezentace jel Sisr na závodu Visegrádské 4 v Kyjově, dojel na 36. místě.

Michael Kukrle

Michael Kukrle (Favorit Brno)

Skvělý výkon předvedl Michael Kukrle na závodě pro pětičlenné týmy U23 Carpathian Couriers Race na území Polska, Slovenska a Maďarska. Stal se nejlepším vrchařem, v poslední etapě skončil čtvrtý a celkově šestnáctý. Kopcovitý profil Závodu míru U23 v Jeseníkách by měl vyhovovat závodníkovi Favoritu Brno, kde jej trénuje František Trkal. Rodák z Mohelnice závodil za TJ Uničov. V závodu Visegrádské 4 v Kyjově dojel 13. a nejlepší mezi třiadvacítkáři. V Polsku závod Visegrádu nedojel.

Michal Schlegel

Michal Schlegel (AWT-GreenWay)

Do farmy Etixxu přišel z Favoritu Brno, kam přestoupil z Lanškrouna. "Schlegel možná zatím nemá sezónu úplně podle představ, ale na začátku roku byl schopen jezdit i v kopcích s těmi nejlepšími a Závod míru by mu mohl sedět," řekl reprezentační kouč Konečný. Schlegel začal v AWT závody v Chorvatsku, na Gran Premio Miguel Indurain byl 33., za reprezentaci jel na Nation ´s Cupu v Nizozemí, ale v poslední etapě odstoupil. Pak ještě absolvoval s AWT Greenway závod v Bretani, v sobotu byl 60. v maďarském závodu Visegrádské 4.

Vojtěch Nipl v dresu cyklokrosové repre do 23 let

Vojtěch Nipl (puskinak.cz)

"Možná se někomu bude zdát překvapením nominace Nipla, který je cyklokrosař, ale v reprezentaci už se mnou jel a vím, co od něj můžu čekat. Dobrou formu potvrdil na poháru v Kyjově i teď na Visegrádské čtyřce, kde ho z nominovaných porazil jen Kukrle. Navíc je smířen se svou rolí domestika, který bude pracovat pro tým,“ odůvodnil své rozhodnutí nominovat Nipla Tomáš Konečný. Rodák z Teplic byl jedním ze světlých bodů českého vystoupení na MS v cyklokrosu v Táboře. Kde dlouho bojoval o 5. místo, ale kvůli technickým potížím dojel 11. Na silnici závodí na Puskinak.cz, v Kyjově byl na českém závodu Visegrádské 4 na 17. místě.

Nominace týmu ČR na Závod míru U23:

Josef Černý (CCC Sprandi Polkowice), Daniel Turek (Cycling Academy), František Sisr (Dukla Praha), Michael Kukrle (Favorit Brno), Michal Schlegel (AWT-GreenWay), Vojtěch Nipl (puskinak.cz).

"Podařilo se ve velmi krátké době získat pro Závod míru U23 nejvyšší kategorii UCI a jen velmi málo zemí, které se tím mohou pochlubit. Ukázat se na takovémto podniku je tou nejlepší šancí pro vstup do profesionální cyklistiky. Dnešní vítězové budou pozdějšími lídry největších závodů a to je obrovská příležitost pro naše závodníky, ale také příznivce cyklistiky vidět nejlepší světové cyklisty. Závod míru U23 se jede ve vynikajícím prostředí, na jezdce čekají velmi náročné etapy a o závod je obrovský zájem týmů z celého světa. Jméno Závodu míru má dosud zvuk v celé cyklistickém světě a tímto se ještě umocňuje," řekl o Závodu míru U23 prezident Českého svazu cyklistiky Marián Štetina.