Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Po třech letech se jede australský závod Santos Tour Down Under

Po tříleté, covidové pauze se kolem Adelaide opět pojede šestidenní etapák Tour Down Under. Můžeme se těšit na domácí hvězdy Hindleyho, Dennise, Matthewse, Ewana, O´Connora, a také na přespolní Thomase, S. Yatese, E. Haytera, Bilbaa, Hirschiho či dvojnásobného vítěze z JAR Daryla Impeyho.

12.01.2023 / 5:21

 TDU historický peloton

 

Santos Tour Down Under doznal po třech letech změny i pokud jde o trasu, skládal ji bývalý profík Stuart O´Grady. Začne se 5,5 km dlouhým prologem v Adelaide. Druhá etapa ve vinařském kraji a okruhu v Tanundě bude pro klasikáře, borci si na 150 km dají 5x kopec Menlgers Hill.

PŘEDBĚŽNÁ STARTOVKA TDU

 

Tanunda-Tanunda

 

Další etapa zamíří z Brightonu do Victor Harbouru. Bude mít na trase dvě stoupání, ale závěr je spíš rovinatý, takže možná šance pro sprintery. O den později 118 km dlouhá etapa dá příležitost opět klasikářům, 6 km před cílovým sjezdem je 2,9 km dlouhý kopec s průměrem 9,0 %.

Unley-Mount Lofty

 

Pak zamíří peloton do Willungy, ale nebude se finišovat na tradiční hoře TDU Willunga Hill, ale jede se etapa v okolí města. Finiš má závod v poslední etapě z Unley do Mount Lofty, opět jen 114 km, O ´Grady myslel na cyklisty v australském vedru. Závěrečný kopec Mount Lofty rozhodne o vítězi Tour Down Under 2023.

TDU Willunga Hill už se nepojede

Kdo se porve o oranžový dres lídra? Jedou dva obhájci, Rohan Dennis a Daryl Impey. Pak je tu Jay Hindley z Bory, Simon Yates z Jayco Alula (bývalý BEX), Ineos s Thomasem, E. i L. Hayterem, Plappem a Sheffieldem. Bahrain pojede na Bilbaa, AG2R na domácího favorita Bena O´Connora, Soudal Quick-Step má Cattanea, Schmida a jede i mladý Slovák Svrček. UAE bude sázet na novou posilu Vine s novozélandským cyklistou Georgem Bennettem.

Tour Down Under 

Další černí koně TDU? Chris Hamilton DSM, Michael Storer FDJ, Ivan Romeo Movistar. Jede i Chris Froome za Israel Premier Tech. Ze sprinterů jsou tu Ewan za australský tým, Groves přestoupivší do Alpecinu, Coquard, Hofstetter, Bauhaus, E. Hayter, Thijssen, Meeus a domácí Michael Matthews, který bude bojovat i v klasikách, kde se k němu přidají zřejmě G. Izagirre, Bettiol, Hirschi, Clarke, Honoré, Sheffield a domácí borci.

 

V úvodním prologu zřejmě půjde o souboj Dennise s E. Hayterem, S. Yatesem. První závod sezóny začíná 17. ledna.

Zdroj fotografie: https://tourdownunder.com.au/