Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Po Giru řádí Landa také na Vueltě. Ovládl královskou etapu

Po volném dni vyrazili závoďáci do boje s vrchy státu Andorra. Během horského martyria nastoupali téměř 5000 metrů, zvítězil Mikel Landa z Astany, naopak pro Chrise Frooma dopadla etapa špatně.

02.09.2015 / 19:07

Mikel Landa ukázal sílu v královské etapě VueltyUž po čtyřech kilometrech královské etapy šel vítěz letošní Tour de France Chris Froome k zemi. Po pádu byl sice elitní vrchař a lídr týmu Sky schopen pokračovat, ale do kolonky ztráta na vedoucího závodníka Vuelty mu na konci dne naskákalo sedm a půl minuty.

Pilovitý profil závodu hned začal redukovat závodní pole, do úniku šla pětice Nelson Oliveira, Omar Fraile, Jerome Coppel, Romain Sicard a Darwin Atapuma.   Na další kopec už vedoucí skupina čítala šestnáct jezdců, jenže před sebou toho měli profíci v jedenácté etapě ještě hodně. Na třetí vrchařské prémii 60 kilometrů před cílem zvítězil Imanol Erviti z Movistaru, který se v té době držel čtyři a půl minuty před pelotonem.
K pásce v Cortals d´Encamp chybělo zhruba 40 kilometrů, když z favorizované party vyrazil Mikel Landa. V taktickém souboji dojeli nejlepší vrchaři pohromadě pod závěrečný kopec, mezi elitou už však nebyl Chris Froome a Nicolas Roche ze Sky a na čelo závodu ztráceli nejsilnější závoďáci necelé dvě minuty.

Fabio Aru z Astany byl v 11. etapě druhý a oblékl dres lídra
Souboj s posledním kopcem patřil Astaně, která dokázala díky Mikelu Landovi vybojovat etapové vítězství, do červeného dresu se převlékl jeho týmový kolega Fabio Aru, který nyní vede o 27 vteřin před Rodríguezem a o 30 před Dumoulinem. S průsmykem Cortals d’Encamp úspěšně bojoval v první desítce i Joaquím Rodríguez z Kaťuši či Rafal Majka z Tinkoff-Saxo, o trikot lídra přišel se ztrátou tří minut na vítěze Tom Dumoulin. Náročnost dvou Grand Tour po sobě se projevila zřejmě i na Nairovi Quintanovi, který nabral přes čtyři minuty.