Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

OBRAZEM: Talenti se chystají na sezonu. Klein Constantia má nabitou sestavu

Řada nových tváří i zkušenější jezdci, kteří mohou brzy prorazit do prvodivizních týmů. Výběr Klein Constantia doznal v zimním období několika změn, tak jak tomu bývá v development týmech zvykem.

17.01.2016 / 17:00

Stáj Klein Constantia se připravovala na sezonu také v Calpe

Na druhém týmovém soustředění ve španělském Calpe pracovali mladí závodníci společně s realizačním týmem na vylepšení svých dovedností. K ostřílenější pětce závoďáků se připojilo sedm nových.

Novým mužem v sestavě Klein Constantia a World Tour stáje Etixx Quick – Step je také sportovní ředitel Geert Van Bondt, který bude působit propojovat poznatky mezi oběma týmy.

Geert Van Bondt, belgický sportovní ředitel Klein Constantia

"Tým má v sobě hodně potenciálu. Měli jsme testy v listopadu a v lednu a ukázalo se tam velké zlepšení. A také jsme tam měli jezdce, kteří měli už nyní velmi dobré výsledky. Očekávání jsou celkem velká. Chceme hodně vítězství,“ říká belgický manažer se zkušenostmi z týmů BMC či Garmin.

Maximilian Schachmann

Jedním z lídrů stáje by měl být  dvaadvacetiletý Němec, který patří mezi nejzkušenější závodníky v týmu. V minulé sezoně si připsal skvělé výsledky v časovce. Na mistrovství Evropy U23 vybojoval bronz a sezonu uzavřel ještě o místo lepším výkonem na mistrovství světa. V letošním roce tak budou jeho cíle opět vysoké.

Michal Schlegel

Velký příslib české cyklistiky v loňské sezoně vybojoval sedmé místo na mistrovství světa v silničním závodě, skvělý výkon podal také šestou příčkou na Czech Cycling Tour a bojovnost ukázal při náročném etapáku Giro Valle d’Aosta, kde i přes těžký pád na obličej a proraženou tvář dokončil etapu, nastoupil i do dalších dvou závodních dní a skončil desátý v celkové klasifikaci. Na letošních soustředěních překvapil vynikajícími testy, jeho výkon byl nejlepší jak z týmu Klein Constantia, tak dokonce i v porovnání s jezdci Etixxu Quick – Step.

Ivan Garcia Cortina

Dvacetiletý Španěl není nováčkem v týmu Klein Constantia. Jeho zaměřením jsou rovinaté a jednorázové závody. V roce 2015 zabodoval například pátou příčkou na polské klasice Memorial Henryka Lasaka.

Roman Lehký

Český mladík v minulé sezoně sbíral zkušenosti jako domestik. Letos by se bývalý biker mohl také dostat ke slovu a pokusit se zabojovat o svůj výsledek v dresu Klein Constantia. V roce 2014 si jako junior dojel pro stříbrnou medaili na národním šampionát v časovce.

Premyszlaw Kasperkiewicz

Také polský závodník patří mezi zkušenější z výběru Klein Constantia a s dobrou češtinou doplňuje českou skupinu development týmu. Také jemu sedí rovinaté profily a jednorázové závody. Před dvěma lety byl bronzový na Carpatian Couriers Race, ovládl také první etapu Závodu míru do třiadvaceti let.

Jonas Bokeloh

Devatenáctiletý krajan Maximiliana Schachmanna slavil velký úspěch v sezoně 2014, v jejím závěru se totiž stal juniorským mistrem světa. Z development stáje SEG Racing přestoupil do Klein Constantia a bude se soustředit na sprinterské finiše.

Nuno Bico

Portugalský šampion U23 patří ve svých jednadvaceti letech mezi zkušenější závodníky týmu. Měl by se zařadit do vrchařské skupiny Klein Constantia, zabojovat může také v jednorázových závodech.

František Sisr

Český mistr v kategorii U23 by měl do týmu přinést zkušenosti z pohybu v pelotonu a koncovkách rovinatějších závodů či klasikářských dojezdů. Bývalý dráhař z Dukly Praha se chce specializovat právě na dojezdy do kratších kopců, v poslední sezóně mezi třiadvacítkáři na sebe potřebuje upozornit. Loni byl v zimě zraněný, letos mohl v zimních měsících pořádně nabrat kondici.

Jhonatan Narvaez

U tohoto jezdce udělali v Klein Constantia výjimku, která spočívala ve věku cyklisty. Ekvádorskému vrchaři je teprve osmnáct let, ale pro horské dojezdy má výborné předpoklady, proto v Etixxu po tomto talentu okamžitě sáhli. Loni byl druhý v juniorech na Panamerických hrách v silničním závodě jednotlivců a třetí v časovce.

Tým Klein Constantia na druhém soustředění ve Španělsku

Enric Mas

Další vrchařská posila pro českou farmu Etixxu tentokrát ze Španělska. Předloni byl čtvrtý celkově na Závodu míru U23 (v etapě na Praděd 6.) a to mu bylo devatenáct. Jezdil v Contadorově juniorském týmu. Do Klein Constantia přišel ze Specialized- Fundacion Alberto Contador Team U23.

Hamish Schreurs

Dvojnásobný mistr U23 Nového Zélandu, letos navíc dojel třetí mezi dospělými. V U23 byl v individuální časovce navíc broznový. Na loňském Paříž-Roubaix U23 měl pád, zlomil si zápěstí a dva měsíce nezávodil. V roce 2013 závodil za Veranclassic - Doltcini (CT) na Czech Cycling Tour. Měl by patřit k lídrům těžších rovinatých závodů a uspět také v etapácích.

Remi Cavagna

Další z mistrů své zěmě, posila pro tým Andreleho a Pardnose především v časovce. Remi vyhrál loni francouzský šampionát v kategorii U23, je mu teprve dvacet. Na ME v Estonsku dojel v časovce osmý.

Kenny Molly

Jediný Belgičan v týmu přišel už loni v srpnu z Contadorova juniorského týmu (Specialized- Fundacion Alberto Contador Team U23). Odjel za AWT-GreenWay třeba závod East Bohemia Tour. Je mu teprve devatenáct a už byl loni jedandvacátý v národním belgickém šampionátu v U23, i on by měl být borcem pro rychlé koncovky závodů. Také on přišel do Klein Constantia z Specialized- Fundacion Alberto Contador Team U23.

SH, RH

René Andrle a Radka Maurová Závodníci si rozšířili vědomosti o výživě při přednášce od dietologa Dietolog z Bakala Academy Nicolas Paraskevopulos Tým Klein Constantia Na vyjížďce v okolí Calpe Na vyjížďce v okolí Calpe Na vyjížďce v okolí Calpe Na vyjížďce v okolí Calpe František Sisr a Przemyslaw Kasperkiewicz Michal Schlegel a Rémi Cavagna, za nimi Maximilian Schachmann Tým Klein Constantia René Andrle, Geert Van Bondt a Nuno Bico ladí časovkářský posed René Andrle, Geert Van Bondt a Nuno Bico ladí časovkářský posed Úpravy od mechaniků Jana a Jaromíra Friedeových Nuno Bico Mechanik Jan Friede František Sisr