Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Nedělní klasiku v Kuurne vyhrál domácí Jasper Stuyven z Trek - Segafredo

První belgické klasiky se jely o víkendu. Sobotní Omloop Het Nieuwsblad v Gentu vyhrál Greg Van Avermaet z BMC. I v neděli triumfoval domácí cyklista. Na klasice Kuurne-Brusel-Kuurne byl nejlepší ze všech Jasper Stuyven z Trek Segafredo.

28.02.2016 / 18:20

Jasper Stuyven král v Kuurne...

Nedělní klasiku z Kuurne přes Brusel zpět do Kuurne, dlouhou 200 km vyhrál domácí cyklista ze stáje Trek Segafredo Jasper Stuyven. Cyklista, který předvedl heroický výkon už na sobotním závodu Omloop Het Nieuwsblad, kde měl pád při stahování skupinky v úniku, ale dokázal pokračovat a dojel na 9. místě. Potlučený nastoupil i do nedělní klasiky v Kuurne, která bývá přezdívaná spurtérská, protože kostkové úseky a kopce nejsou tak náročné, jak v Belgii bývá zvykem. Což potvrzuje i listina vítězhů. Loni vyhrál ve spurtu skupiny Mark Cavendish před Alexanderem Kristoffem.

V závodu se hodně jezdců pokoušelo o únik, aby nedošlo k souboji spurtérů, kde by byly jasně rozdané karty mezi Kristoffa, Vivianiho, Ewana a spol. Etixx - Quick Step se snažil peloton rozbít a málem se mu to povedlo. Ještě 23 km před cílem byli v úniku Boonen, Vermote, Wisniowski, s nimi další jezdci, Van Avermaet, Lighart, Rowe, Sagan, Naesen a další. Mezi nimi i Jasper Stuyven, který 10 km před cílem atakoval a nikdo mu nestačil. Peloton pak nakonec skupinky za Stuyvenem kousek před cílem dojel, Stuyvena už ale chytit nedokázal. Druhý dospurtoval Kristoff, za ním Bouhanni a Groenewegen.