Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Michal Kwiatkowski vyhrál závěrečnou etapu i celé Algarve

Po včerejší časovce asi málokdo čekal, že si Geraint Thomas nechá vzít titul na Algarve, ale poslední etapa ještě pořadím hodně zamíchala. Velmi silný únik totiž přesypal první desítku. Vidět byl i Zdeněk Štybar, kterého Kwiatkowski dojel až dva kilometry před cílem.

18.02.2018 / 18:49

Vítěz Volta ao Algarve Michal Kwiatkowski

Závěrečná etapa do Malhaa má v závěru klasikářský 3 km dlouhý kopec, čekalo se, že ti to tam rozdají Gilbert, Dan Martin, Kwiatkowski, a celkové pořadí se moc měnit nebude, ale únik velké skupiny závod hodně změnil. Bylo v něm skoro 30 cyklistů, a náskok chvílemi i přes pět minut. Team Sky kontroloval vedení tím, že měl v úniku Michala Kwiatkowského.

Další zlom přinesl atak Lukase Pöstlbergera z Bory, který odskočil z úvodní skupiny. 16 km před cílem dojel vedoucího muže náš Zdeněk Štybar, měli na pronásledovatele 16 sekund a na peloton přes tři minuty.

Zdeněk Štybar potom pokračoval sám a pod závěrečným kopcem měl půl minuty. Ale zvedl se Michal Kwiatkowski a českého borce nejen, že dojel, ale přijel si i pro celkové vítězství na Volta ao Algarve 2018. Štybyho nakonec dojela větší část skupiny, dojel nakonec 13. a celkově skončil na Algarve 15.

Celkový vítězem Algarve se tak stal Michal Kwiatkowski, druhý byl Geraint Thomas, oba Team Sky, třetí skončil Tejay van Garderen z BMC.