Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

ME v Tartu. Černý a Turek ve dvacítce, junior Otruba šestnáctý

V estonském Tartu pokračuje ME v silniční cyklistice. V pátek se jeli časovky mužů do U23 a juniorů. Ve třiadvacítkách skončil nejlépe Josef Černý 19. Hned za ním byl Daniel Turek. V juniorech byl 16. Jakub Otruba z Mapei Merida Kaňkovský.

07.08.2015 / 18:21

Dan Turek na ME v Estonsku

Dvojice českých jezdců kategorie U23 Josef Černý a Daniel Turek skončila na evropském šampionátu v estonském Tartu v první dvacítce v časovce na 31,5 kilometru. Oba dokončili závod s odstupem 1:26 na vítězného Stevena Lammertinka z Nizozemí. Jakub Otruba obsadil mezi juniory 16. místo.

Na start závodu mužů U23 se postavilo 66 startujících včetně českého tria, Michal Schlegel zajel čas, který jej zařadil na 31. místo. Spolu s Lammertinkem vystoupili na stupně vítězů druhý Ukrajinec Marlen Zmorka, který za zlatem zaostal o pouhé čtyři vteřiny, třetí Němec Maximilian Schachmann, člen českého týmu AWT-GreenWay, o 16 vteřin.

"Kluci zajeli celkem podle očekávání, nekonalo se žádné překvapení, ale ani propadák. Možná jsem čekal, že lépe skončí Černý, který byl na obrátce osmý, ale nevydržel tempo až do konce, jinak mohl být v desítce. Turek odvedl svůj standard, to na co v současnosti má a to samé platí i Schlegelovi," řekl český reprezentační kouč Tomáš Konečný.

Jakub Otruba dojel 16. na ME v Estonsku

Pochválil juniora Jakuba Otrubu. "Jel výborně, hlavně s ohledem na to, jak krátkou dobu na kole jezdí. Je v této kategorii prvním rokem a jeho odstup na špičku není vůbec velký. Má zatím trochu rezervy v technice, v zatáčkách, ale za rok bude mít více zkušeností. Je to velký talent," dodal Konečný.

Juniorů bylo na startu dokonce 74 a kralovali ruští jezdci. Zvítězil Nikolaj Iličev a v první šestce skončili ještě dva jeho krajané. Pro stříbro si dojel jen dvě vteřiny za Iličevem norský reprezentant Tobias Foss, třetí skončil s odstupem osmi vteřin Max Singer z Německa.

Výsledky:

Muži U23 (31,5 km):

1. Lammertink (Niz.) 38:32, 2. Zmorka (Ukr.) +4, 3. Schachmann (Něm.) +16, 4. Mullen (Ir.) +18, 5. Affini (It.) +19, 6. Pols (Belg.) +19, ...19. Černý +1:26, 20. Turek +1:26, 31. Schlegel (všichni ČR) +2:11.

Junioři (18,4 km):

1. Iličev (Rus.) 23:02, 2. Foss (Nor.) +2, 3. Singer (Něm.) +8, 4. Gall (Rak.) +11, 5. Sivakov (Rus.) +11, 6. Galejev (Rus.) +13, ...16. Otruba +34, 55. Brázda (oba ČR) +1:46.