Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Martin Hačecký vyhrál Force Cup - Český pohár VC Popelína

Vítězem čtvrtého dějství Českého poháru Force Cupu, který se jel jako Velká cena Popelína na 163 kilometrů, se stal Martin Hačecký z týmu Majoloa Pushbiker.

07.06.2015 / 7:19

Martin Hačecký vyhrál 4. pokračování Českého poháru

Spolu s ním vystoupili na stupně vítězů Kamil Zielinski z Polska a Rakušan Stefan Rabitsch (Rak). Na silnicích v okolí Jindřichova Hradce, ale tentokrát hráli prim zahraniční jezdci, když kromě Hačeckého se do elitní desítky dostal již jen jediný Čech Tomáš Bucháček (Whirlpool Author).

Organizátoři připravili pro závod okruh dlouhý 16,3 kilometrů, který sice nebyl nijak moc náročný na převýšení, ale velmi úzké silnice doslova vybídly startovní pole a aktivitě a závodění od prvních kilometrů. Navíc se podařilo na start přilákat i velmi kvalitní zahraniční konkurenci, dohromady se na trať vydalo 144 cyklistů s početným zastoupení jezdců Polska,  Rakouska a Slovinska.

To závodu rozhodně velmi prospělo, jelo se hodně rychle. "Strašně se mi závod líbil. Moc mu pomohli zahraniční jezdci, závodilo se od začátku do konce, což by při pouze českém startovním poli nebylo," pochvaloval si trenér naší nejlepší stáje Whirlpool Author Otakar Fiala.

Z vystoupení svých svěřenců ale takovou radost dnes neměl. "Chtěli jsme samozřejmě vyhrát. Vyzkoušeli jsme si jinou taktiku a to nevyšlo. Kluci trochu zaspali, pozdě zareagovali i v závěru. Ale, že bych byl vysloveně zklamán, tak to ne. Bylo by asi i špatně, kdybychom vyhráli vše," dodal.

Jedni z prvních uprchlíků byli Slovinec Jure Miškulin a Rakušan Stefan Rabitsch, jak ale rychle minutový náskok získali, tak stejně rychle byli dostiženi. První vážnější únik přišel v začátku druhé poloviny závodu, ale v sedmém z deseti kol byla skupina dostižena.

Tomáš Bucháček 4. v Popelíně

Až jeden a půl okruhu před cílem je na čele vytvořila skupina čtrnácti jezdců, ale v ní bylo jen kvarteto českých cyklistů Bucháček, Kukrle (Favorit Brno), Koudela (SKC Tufo Prostějova) a Hačecký. V závěrečném kole se skupina hodně rozdělila a v dlouhém spurtu do kopce zvítězil vítězil Martin Hačecký, který nejlépe dokázal zareagovat na útok Poláka Zielinského.

Ve žlutém trikotu vedoucí jezdec seriálu Force Cupu Jiří Polnický tentokrát přijel hluboko v hlavním poli, ale i přes bodový půst jasné nadále vévodí celkovému hodnocení.

Nejlepším jezdcem kategorie U23 byl sedmý Slovinec Gašper Karašnik, z českých mladíků skončil nejvýše na 23. místě Dominik Chlupáč (Favorit Brno).