Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Mapei Merida Kaňkovský chce zopakovat loňské úspěchy

Loni získala olomoucká stáj 15 republikových titulů. Letos by chtěl tým Mapei Merida Kaňkovský pozice obhájit a uspět také ve světě.

13.03.2015 / 6:36

Mapei Merida Kaňkovský na soustředění v Turecku.

 

Jen v únoru najezdili mladí cyklisté z Merida Mapei Kaňkovsý 1 700 tréninkových kilometrů. Pět nejlepších juniorů bylo na čtrnáctidenním soustředění v Turecku, které absolvovalo spolu s kontinentální stájí Whirpool Author, za kterou jezdí Alois Kaňkovský, bratr trenéra Mapei Merida Jiřího Kaňkovského.
Nyní čeká na celý olomoucký tým soustředění v Chorvatsku, kam vyráží v sobotu. Přes zimu se tým Jiřího Kaňkovského připravoval na soustředění v Bohuňovicích, trénoval i na horských kolech, v posilovně a tělocvičně. Nejbližším domácím závodem bude pro Mapei Merida Kaňkovský Velká cena Hlohovce na konci března, kterou začíná domácí sezóna. Pak pokračuje Českým pohárem v Plzni a Příbrami. V dubnu pojede Mapei Merida Kaňkovský na světový pohár do Chorvatska, kde se jede od 23. závod Okolo Istrije. "Naším cílem je uspět ve světovém poháru a dalšími cíli sezóny jsou  Závod míru juniorů v Terezíně v květnu a ME v Estonsku na začátku srpna. V Českém poháru mládeže bychom rádi vyhráli v některé kategorii a na MČR zopakovali tituly z minulých let," říká trenér úspěšného týmu Jiří Kaňkovský. Pokud by sezóna jela podle plánu, může některý ze závodníků dosáhnout i na MS v USA v Richmodu, které se jede ve druhé polovině září.

Mapei Merida Kaňkovský 2015

 

SLOŽENÍ TEAMU MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ PRO ROK 2015

JUNIOŘI
MICHAL BRÁZDA, JAKUB OTRUBA, JAKUB KLEVETA, ROMAN BENC, MICHAL KUČERA, JAN KAŇKOVSKÝ, JIŘÍ ŠORM

KADETI
JAKUB ROHÁČEK, VOJTA KMÍNEK, DAVID KLIMEK, JAN CINK

STARŠÍ ŽÁCI
PAVEL BITTNER

MLADŠÍ ŽÁCI
ADAM KAŇKOVSKÝ, ALBERT SOLAŘ

REALIZAČNÍ TEAM
JIŘÍ KAŇKOVSKÝ ST.&ML., PAVEL VENC

Novým sponzorem je Merida Czech
Mládežnický tým bude nově podporovat Merida Czech. Právě její vstup otevírá mládežnickým cyklistům cestu do mezinárodních závodů, které jsou finančně hodně náročné. "Přístup Jirky Kaňkovského a jeho týmu k mladým závodníkům je nám velmi sympatický, následováníhodný a inspirativní. Víme, že výchova mladé závodnické generace není jednoduchá. Potřebuje svůj um, čas, energii a podporu. Z doposud dosažených výsledků je jasné, že to první, druhé i třetí lidé kolem Jirky Kaňkovského ovládají. My zase umíme to poslední. Chceme podpořit mladé talenty a pomoci jim tak k dosažení jejich tužeb a snů,“ vysvětlil nové spojení Bohuslav Koštanský, ředitel Merida Czech.

 

HR

Zdroj fotografie: Mapei Merida Kaňkovský | Facebook Jan Brychta / svetycyklistiky.cz