Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Landa opět vládl italským horám. König celkově 6.

V další horské etapě, kdy cyklisté nastoupali 4 900 m, opět vyhrál Bask v dresu kazažské Astany, Mikel Landa. Leopold König opět přijel s nejlepšími, klesnul o jednu příčku, je nyní celkově 6. Landa už je celkově druhý.

26.05.2015 / 17:31

Mikel Landa vyhrál i na Apriku

V 16. etapě z Pinzola do Aprici, čekalo na cyklisty na 177 kilometrech 5 vrchařských prémií, legendární kopec Del Mortirolo (1 854 m.n.m.) jako čtvrtý v pořadí. Další díl bitvy vrchařů tak mohl pokračovat. Asi 100 km před cílem se vytvořila první skupinka uprchlíků, ve které byli Bookwalter, Clarke, De La Cruz, Felline, Fernández, Hesjedal, Mihaylov, Niemiec, Pellizotti, Zardini a Armee.

Ze skupiny pak nastoupil sám Ryder Hesjedal z Cannondale Garmin. 51km do cíle měl Hesjedal náskok na skupinku, ve které jel Fabio Aru, za kterým jela parta s Contadorem, která ztrácela 25 vteřin. Na začátku Mortirola ztrácel El Pistolero na Arua 50 vteřin a tak nastoupil. To už byli na čele Aru, Landa, Kruijswijk a Trofimov. 7km před koncem stoupání už Contador skupince nastupuje a drží se ho jen Landa, Kruijswijk a Trofimov, Aru ztrácí, navíc mění pro defekt kolo a jede s Amadorem. Další skupinka s Geniezem, Königem, Carusem už ztrácí více.

Ve čtrnáctikilometrovém stoupání na Apricu setřásli Landa, Contador a Kruiswijk Rusa Trofimova a bylo jasné, že o vítězi se rozhodne v této trojici. Nejvíce sil měl opět baskický blesk z Astany Landa, vyhrál před Kruiswijkem z Lotto-NL Jumbo a Contadorem z Tinkoff-Saxo. Leopold König z Team Sky dojel na Apricu na 9. místě a celkově je 6. Předskočil jej Rus Trofimov z Katushy. V růžovém jede nadále Contador. Druhý už je Mikel Landa. Roman Kreuziger dnes chytil 27:50 a klesl na 21. místo. Petr Vakoč dojel v poslední skupině se ztrátou osmatřiceti minut.