Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


La Primaveru vyhrál Němec John Degenkolb

Další, v pořadí už 106. ročník závodu Milan - San Remo, vyhrál v deštivém počasí německý cyklista John Degenkolb z Giant-Alpecin před obhájcem Norem Kristoffem a Australanem Matthewsem.

22.03.2015 / 17:09

John Degenkolb vyhrál Milan-San Remo 2015

Velmi brzy, kousek za Milánem, došlo k úniku jedenácti jezdců. Pro českého fanouška bylo skvělé, že v něm byl i závodník Bora - Argon 18 Jan Bárta. Kromě něj byli v úniku ještě Sebastian Molano (Colombia), Maarten Tjallingii (LottoNL-Jumbo) Andrea Peron (Novo Nordisk), Stefano Pirazzi (CSF Bardiani), Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice), Matteo Bono (Lampre-Merida), Serge Pauwels (MTN-Qhubeka), Julien Berard (Ag2r-La Mondiale), Tiziano Dall'Antonia (Androni Giocattoli) a Marco Frapporti (Androni Giocattoli).

191 km před cílem měli únikáři náskok na peloton 6:45. O 100 km později byl rozdíl mezi uprchlíky a pelotonem stále přes pět minut. Na čele pelotonu se snažili náskok vedoucí skupiny snižovat hlavně Katusha, Tinkosff-Saxo a Trek Factory Racing.
70 do cíle už rezonoval náskok kolem čtyř minut. 35 km před cílem bylo jasné, že uprchlíci únik nedotáhnout, protože náskok spadl pod jednu minutu. V pelotonu došlo v tu dobu k pádu. Na zemi byli Voss (Bora - Argon 18), Juul Jensen z Tinkoff Saxo, Boeckmans z Lotto Soudal,  Tanner z IAM Cycling. Pádu využila formace Team Sky a o únik se pokusili Rowe, Thomas a Swift. Na samotném čele se z uprchlíků pokusil o sólo Matteo Bono z Lampre - Merida.

Ve stoupání na kopec Cipressa to zkusil ostrým nástupem 25 km před cílem Zdeněk Štybar (Etixx - Quick Step), ale ostatní favoriti nenechali českého mistra odjet. Na čele pak přebrali otěže závodu borci z BMC a Sky. Spurtéři měli s tempem v kopci potíže. Cavendish (Etixx - Quick Stepp) a Kristoff (Katusha) uviseli na konci. Potíže měli také Bouhanni a Lobato.
Francouzský mistr Démare byl v pádu a naději na výhru tak ztratil. Další atak zkusili Geraint Thomas (Team Sky) a Daniel Oss (BMC Racing Team) a brzy měli 20 vteřin. Na poslední stoupání na Poggio táhl peloton tým Katushi, který hlídal další ataky. Když ut to vypadalo, že dvojice bude pelotonem dostižena, zkusil sám nastoupit Thomas, ale také byl polapen.

Nástup stíhal nástup. Zkusil to Gilbert se Štybarem, po nich Van Avermaet, za kterým vyrazili Arredondo, Sagan a Matthews. Necelé čtyři kilometry bohužel spadl Gilbert, Štybar a Ciolek. Pro Etixx - Quick Step to byla pohroma, v pádu byl i Kwiatkowski.

"Zkusil jsem odjet na Cipresse, na Poggiu jsem zase vyrazil za Gilbertem. Moc daleko jsme se sice nedostali, ale snažil jsem se být pořád vpředu kvůli pozici. Ve sjezdu šel zřejmě Boasson Hagen pozdě na brzdy a Gilbert musel taky a poslal to rovně do zdi. Já byl hned za ním a nebyl tak kousek místa, kudy bych se vyhnul. Lehnul jsem a přes mě letěli ještě další kluci. Naštve to. Člověk se na ten závod chystá, 300 kilometrů nějak jede v blbém počasí, celý den se trápí a pak spadnu 3 kilometry před cílem. Pro náš tým to byl vůbec černý den, protože se mnou spadl Kwiatkowski a Cavendish odpadl někde na Poggiu," řekl k závodu Zdeněk Štybar pro svůj web.

Na Via Roma byl vepředu Peter Sagan, pak ale převzal taktovku Luca Paolini z Katushy, který rozjel spurt pro obhájce loňského vítězství Alexandra Kristoffa. Ten dlouho vedl, ale na cílové pásce se před něj přece jen dostal německý spurter John Degenkolb (Giant-Alpecin). Třetí skončil Michael Matthews z Orica GreenEdge, Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) skončil čtvrtý.

#JménoTým
1DEGENKOLB JohnGermany
2KRISTOFF AlexanderNorway
3MATTHEWS MichaelAustralia
4SAGAN PeterSlovakia
5BONIFAZIO NiccoloLampre - Merida
6BOUHANNI NacerFrance
7CANCELLARA FabianTrek Factory Racing
8CIMOLAI DavideLampre - Merida
9GALLOPIN TonyLotto Soudal
10BOASSON HAGEN EdvaldNorway

HR

Zdroj fotografie: teamgiantalpecin.com