Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Kwiatkowski první v Sieně. Štybar čtvrtý

Jedenáctý ročník toskánské klasiky Strade Bianche vyhrál polský cyklista ve službách Team Sky Michal Kwiatkowski. Za ním dojek Greg van Avermaet, Tom Wellens a na čtvrtém místě český favorit Zdeněk Štybar.Jak dopadli další naši? Cink 18., Vakoč 27. a Kreuziger nedokončil.

04.03.2017 / 16:00

Michal Kwiatkowski vyhrál Strade Bianche

Michal Kwiatkowski měl nejvíce sil v závěru. Asi 13 km před cílem se zvednul a v silné čtveřici ukázal záda našemu Zdeňku Štybarovi a Belgičanům Wellensovi a van Avermaetovi. Do cíle si Kwiato vypracoval solidní, téměř třicetivteřinový náskok, která už dokázal v Sieně uhlídat. Patnáct sekund dojel za Polákem vítěz Omloop Het Nieuwsblad van Avermaet, třetí Tim Wellens a na čtvtém místě byl náš Zdeněk Štybar se ztrátou 23 sekund na Kwiatkowského.

Podium Strade Biance 2017

Zdeněk Štybar po závodě neskrýval zklamání, ale ocenil výkon Kwiatkowského. "Závod se lámal po pádu, kdy za to vzalo Lotto-Soudal, kteří byli dnes velmi silní. Vepředu pak zůstalo asi sedm lidí, z nichž jsme pak zůstali čtyři. Michal za to vzal ve správný moment, my jsme zaváhali, dívali jsme se po sobě, a pak už jsme neměli Kwiata šanci stáhnout. Celý závod byl kvůli počasí extrémně náročný pro všechny. Já to mám rád, ale jsem zklamaný, že to dnes nevyšlo lépe."