Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Kdo vyhraje Milán - San Remo?

Už zítra startuje jeden z monumentů sezóny, italská La Primavera - Milán - San Remo. Bez jednoho tři sta kilometrů dlouhá klasika, ve které mají šanci i sprinteři. Na startu i dva naši Zdeněk Štybar a Roman Kreuziger.

07.08.2020 / 7:47

MSR_2020

 

Milán - San Remo se tedy jede v jiný čas a také na trošku jiné trati. Přibylo sice ještě jedno stoupání, ale i tak se bude rozhodovat na Cirpesse či Poggiu di San Remo. Tam se musí klasikáři zbavit sprinterů, či co nejvíce osekat čelní skupinu o nejrychejší borce.

Loulou

 

Loni spurtovala desítka cyklistů, a i když nebyl hlavním spurterským favoritem, prosadil se v závěru Julian Alaphlippe. V roce 2018 zase překvapil všechny atakem na Cipresse Nibali. V roce 2017 spurtovala trojice Kwiatkowski, Sagan, Alaphilippe a vyhrál polský borec. Před tím tři roky po sobě vyhráli sprinteři. Démare, Kristoff a Degenkolb.

 Palmares MSR

 

Na vítězství si letos brousí zuby dva borci. Peter Sagan a Philippe Gilbert, oběma zářez na tomto monumentu schází, oba tak budou chtít vyhrát. Gilbert musí ujet dříve, Sagan zase vyzrát na taktické šachy soupeřů. Ve středu na Milán - Turín byl Peter 4. vyhrál Démare.

MSR_2020

 

Na startu jsou i dva naši, ale nejsou hlavními lídry svých stájí. DSQ jede na Alaphilippa, Štybar tak může čekat v závětří a NTT má Nizzola, Boasona Hagena a Valgrena, až za nimi bude Roman. Kdo z dalších favoritů bude chtít uspět? Na hromadný dojezd čekají Ewan, Gaviria, Nizzolo, Démare, S. Bennett, Kristoff, Viviani, Walscheid nebo Bouhanni. A už zmiňovaný Peter Sagan, a je tu i Matthews.

 

Milan San Remo

Na Cipresse či Poggiu budou chtít ujet kromě Gilberta i Alaphilippe, Nibali, van der Poel, van Avermaet, Naesen, Benoot, Lutsenko či Mohorič. A jsou tu i černí koně. Vítěz ze Sieny Wout van Aert či třeba Ivan Garcia Cortina.

 

 

Zdroj fotografie: www.milanosanremo.it/