Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Jiří Šorm dojel třetí ve fantastické konkurenci juniorského závodu Regionem Orlicka

Tradiční závod Regionem Orlicka v minulosti vyhrála takové jména jako Pavel Padrnos, Peter Sagan či Leopold König. 29. ročník získal v poslední etapě Němec Zetschke. Do té doby držel žlutý dres cyklista Mapei Merida Kaňkovský Jiří Šorm.

09.08.2015 / 17:53

Jiří Šorm ještě ve žlutém v poslední etapě Regionem Orlicka

Na závod Regionem Orlicka postavilo 148 cyklistů ze šestí zemí. Celá juniorská špička vyjma borců, kteří jeli na probíhajícím ME v Estonsku, z ČR Jakub Otruba, Michal Brázda a Václa Sirůček. První etapou byly Rudoltické okruhy, z lanškournkého náměstí do Rudoltic sedmkrát jedenáct kilometrů. V cíli byl nakonec první Němec Toni Franz (Junioren Schwalbe Team Sachsen) před svými krajany Andy Beranem (RSC Cottbus) a Poulem Rudolphem (German National Team). Nejlepším Čechem byl pátý Daniel Babor (MIX2 - TJ Kovo Praha).

Jiří Šorm po vítězné časovce ve žlutém.
V sobotu se jela 10 km dlouhá časovka, po které došlo na přeslékání žluťáku. Němec Franz musel předat trikot nejlepšímu časovkáři, který byl stříbrný z MČR Jiří Šorm z Mapei Merida Kaňkovský. V odpolední královské etapě na 80 km pak čekala na mladé cyklisty v úmorném vedru několik těžkých stoupání. Rozhodovalo se v Cotkytli, kde v sedmičlenné skupině jeli i Jiří Šorm a Lukáš Kunt (Remerx - Marida Team Kolín), na dalším kopci po sjezdu zaútočil Kunt, ale Šorm dokázal zareagovat, ke dvojici se přidal ještě Martin Spudil (SP Kolo Loap Specialized). V dalším sjezdu se ke třem českým jezdcům dotáhl německý cyklista Tobias Nolde (Junioren Schwalbe Team Sachsen), který etapu vyhrál před Kuntem, Spudilem a Šormem, který o tři vteřiny udržel žlutý dres.
Německý junior Till Zetschke z RSC Cottbus se stal vítězem 29. ročníku etapového závodu Regionem Orlicka 2015. O zisku žlutého trikotu rozhodl vítězstvém po samostatném úniku v dnešní závěrečné 4. etapě, když do cíle dorazil v sákokem 50 vteřin před hlavním polem jezdců v němž byl i dosud vedoucí Jiří Šorm z Mapei Merida Kaňkovský, který nakonec obsadil třetí místo, když jej ještě o jedinou vteřinu získanou za bonifikaci předstihl další německý cyklista Tobias Nolde. Čeští jezdci si ale celkově špatně nevedli. Hned za Šormem na čtvrtém místě skončil Lukáš Kunt (Remerx - Merida Team Kolín), šestou příčku obsadil Martin Spudil (SP Kolo Loap Specialized) a devátou Petr Klabouch z Velo - Club Cirkl Č. Budějovice, jež se stal nejlepším jezdce mezi kadetyOstatní trikoty posbírali němečtí cyklisté. Bodovací soutěž vyhrál Toni Franz, vrchařskou soutěž Lauritz Urnauer a nejlepším týmem se stali junioři RSC Cottbus. "Opravdu jsem dnes odvařil celý tým, kluci do toho dali vše, ale těch nástupů bylo moc, nedalo se to uhlídat. Připadalo mi, že jedeme proti šesti německým nároďákům, měli tady kromě borců, co jsou na ME to nejlepší, takže klukům moc děkuji za výkon, jak na Jirku dřeli. Jirka Šorm předvedl nejen výbornou časovku, kterou umí, ale dokázal se udržel na čele i v královské etapě," hodnotil závod trenér Mapei Merida Kaňkovský Jiří Kaňkovský.

Mapei Merida Kaňkovský na Regionem Orlcka 2015

4. etapa (87 km):

1. Zetschke 2:13:31, 2. Franz, 3. Haupt, 4. Rudopl, 5. Schmiedel (všichni Něm.), 6. Person (SR), ...12. Kočařík, 14. Chytil (oba SKC Tuto Prostějov), 20. Svatek (Sparta Praha) všichni +50.

Konečné pořadí:

1. Zetschke 6:32:13, 2. Nolde (Něm.) +15, 3. Šorm (Mapei Merida Kaňkovský) +16, 4. Kunt +19, 5. Müller (Něm.) +50, 6. Spudil +57, ...9. Klabouch +1:31, 11. Trachtulec (CK Feso Petřvald) +2:11, 12. Kotouček (Favorit Brno) +2:16, 13. Macek (VRV Team) +2:19, 15. Dvořák (Favorit Brno) +3:01, 19. Šimůnek (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) +3:23.