Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Jakub Otruba osmý v časovce na MEJ v Plumelecu

V bretaňskému Plumelecu odstartovalo Mistrovství Evropy. Ve středu odjeli časovku junioři. Nejlépe zajel závodník Mapei Merida Kaňkovský Jakub Otruba, který obsadil v silné konkurenci osmé místo.

15.09.2016 / 7:22

Jakub Otruba po dojezdu časovky

ME v silniční cyklistice dnes začalo časovkami jednotlivců. Česká republika měla jednu zástupkyni v kategorii juniorek a dva závodníky v kategorii juniorů. Dopoledne se na start postavila mistryně republiky Adéla Šafářová, která si při svém prémiovém startu na takto velkém silničním podniku vedla velice dobře a obsadila 17. příčku.

Jakub Otruba na trase závodu

V kategorii juniorů si ještě lépe vedl Jakub Otruba, když se umístil na konečném 8. místě! Jakub však strávil také pěkných pár minut v horkém křesle pro průběžně vedoucího závodníka! Náš druhý zástupce Richard Holec byl klasifikován na 20. místě. Všem závodníkům gratulujeme a přejeme štěstí do silničního závodu! Kompletní pořadí MEJ ve Francii.

Podium ME U23 v Plumelecu

V kategorii U23 český závodník nestartoval, na startu byli dva borci z české farmy Etixxu Klein Constantia a francouzský časovkář Rémi Cavagna, který bude příští rok jezdit za Etixx, vybojoval bronzovou medaili. Polský cyklistka Przemyslaw Kaspekiewicz dojel 17. Mistrem světa je Němec Lennard Kamna. Pořadí ME U23 v časovce.