Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Ineos vládl Katalánsku. Na podiu skončili Adam Yates, Porte a Thomas

Britský tým Ineos Grenadiers ovládl celkové pořadí závodu Okolo Katalánska. Vyhrál Adam Yates, druhý byl Richie Porte a třetí Geraint Thomas. Poslední etapu v Barceloně vyhrál po úniku Thomas de Gendt.

28.03.2021 / 14:12

Three Grenadiers

 

Adam Yates položil základ k vítězství ve velmi dobré časovce, kde za vítězným, oddílovým kolegou Dennisem skončil 7. se ztrátou 35 sekund. Formu pak potvrdil ve dvou horských etapách, ve kterých získal rozhodující náskok, který v závěrečných etapách s kolegy Portem a Thomase udrželi. Tasmánský rodák Porte byl druhý a Welšan Thomas třetí.

 

TOP10_GC_Final

 

První etapu závodu vyhrál překvapivě mladý Dán Kron z Lotto Soudal, který vyhrál spurt úniku 4 borců. Ve třetí etapě kraloval Yates, ve čtvrté Kolumbijec Chaves. V závodě se dařilo únikům, v 5. etapě ho dotáhl do konce Němec Kämna z Bory.

 

Peter and Alejandro

 

V etapě číslo šest se pak radoval Peter Sagan ve spurterském dojezdu do Mataró. A v poslední etapě v Barceloně uspěl únikem Thomas de Gendt z Lotto Soudal.

 

TOP10_etapa 7

 

 

Zdroj fotografie: www.voltacatalunya.cat