Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Elitní souboj po sjezdu v Katalánsku vyhrál Domenico Pozzovivo

Nabitá sedmičlenná skupina jela do cíle v závěrečném klesání společně, nakonec urval vítězství Ital Pozzovivo z AG2R La Mondiale.

25.03.2015 / 23:13

Domenico Pozzovivo unikl silným soupeřům o tři vteřiny

Po etapě s náročným průběhem vyjeli závodníci na poslední stoupání první kategorie Alt Dels Angels, odkud sjížděla do cíle hvězdná parta Urán z Etixx –Quick Step, Contador z Tinkoff-Saxo, Aru z Astany, Porte ze Sky, Talansky a Martin z Cannondale – Garmin a pozdější vítěz dnešní etapy Pozzovivo. Ten nastoupil dva kilometry před cílem, radoval se z vítězství po třech letech a posunul se na čtvrté místo celkové klasifikace.

V dresu lídra nyní pojede Pierre Rolland z Europcaru, který stále drží slušný náskok z první etapy, kdy peloton nezachytil únik trojice jezdců.

V dnešní etapě dojel se ztrátou 22 vteřin ve druhé skupině a stále má k dobru na dnešní skupinu favoritů zhruba dvě a půl minuty. Na čele třetí části závodníků dojel Petr Vakoč z Etixx – Quick Step. Český talent popsal třetí etapu na svém facebookovém profilu: “Dnes byl opravdu náročný den, posledních 50 kilometrů jsme jeli úplně naplno. V předposledním sjezdu se peloton kvůli pádu rozdělil. Bohužel to odnesl můj týmový kolega Pieter Serry zlomenou klíční kostí. Rigoberto Uran zůstal v první skupině, kterou již peloton nedostihl. Díky druhé příčce v etapě se posunul na průběžné páté místo. Já jsem ztratil kontakt s velmi redukovaným pelotonem necelé dva kilometry před vrcholem závěrečného stoupání a cíl protnul na 34. pozici.“

Náročný den měl i další český jezdec Josef Černý z CCC Sprandi Polkowice, který zažil pád na vlastní kůži a odnesl si několik odřenin. “Opět jsme pracovali pro Macieje do prvních větších kopců, pak za to vzali Tinkoff-Saxo, Maciej ztratil na Rollanda, takže v dalších etapách už nemusíme tahat. V kopcích jsem si jel svoje, ale jelikož jsem něco ztratil, musel jsem letět ze sjezdu nad své možnosti, a dopadlo to, jak to dopadlo. Co už, taková je cyklistika všechno nebo nic,“ zvěřejnil na svém facebooku Černý.

Zítra čeká závodníky největší zkouška podniku Okolo Katalánska, 188 km v sedle, stoupání do La Molina – (7 km, hors catégorie) do výšky 1850 m, finišovat budou jezdci také do kopce v La Molina, pouze o 125 m níže.

 

Výsledky třetí etapy Okolo Katalánska

#JménoTým
1POZZOVIVO DomenicoAG2R La Mondiale
2URAN RigobertoColombia
3MARTIN DanielTeam Cannondale - Garmin
4CONTADOR AlbertoTinkoff - Saxo
5ARU FabioAstana Pro Team
6PORTE RichieTeam Sky
7TALANSKY AndrewTeam Cannondale - Garmin
8ROSA DiegoAstana Pro Team
9KELDERMAN WilcoTeam LottoNL-Jumbo
10LOSADA AlbertoTeam Katusha

Celková průběžná klasifikace

#JménoTým
1ROLLAND PierreTeam Europcar
2PATERSKI MaciejCCC Sprandi Polkowice
3DE CLERCQ BartLotto Soudal
4POZZOVIVO DomenicoAG2R La Mondiale
5URAN RigobertoColombia
6MARTIN DanielTeam Cannondale - Garmin
7CONTADOR AlbertoTinkoff - Saxo
8PORTE RichieTeam Sky
9ARU FabioAstana Pro Team
10TALANSKY AndrewTeam Cannondale - Garmin

 

 

SH

Zdroj fotografie: Jon Herranz Namuss Films https://www.facebook.com/pages/Volta-Ciclista-a-Catalunya-AE/170638054264