Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Duhový dres je ve hře. Bude v Americe slavit česká parta na čele se Štybarem?

Souboj o ceněný duhový dres se rychle blíží a závoďáci v Americe finišují s přípravami na důležitou akci. Na trať v Richmondu vyrazí i silný český tým sedmi statečných, promluvit do celkového pořadí se bude snažit lídr Zdeněk Štybar.

27.09.2015 / 8:14

Michal Kwiatkowski vyhrál AMSTEl 2015

Etapa vedoucí až k titulu mistra světa nabídne závodění na 259 kilometrech, které jezdci urazí na šestnácti okruzích.  V závěrečných čtyřech kilometrech každého kola čekají na peloton tři krátká stoupání.

Profil okruhu silničního závodu MS v Richmondu


Scenáře závodu jsou různé, počasí může balík nadělit už nějakou dobu před koncem, nebo se o vítězství porvou silní sprinteři a klasikáři až těsně před cílem. Ve hře je řada elitních jmen. Na více frontách to může rozjet belgická reprezentace se silnou trojkou Boonen, Gilbert a Van Avermaet. Skvělé výsledky má v letošní sezoně Němec John Degenkolb, své si bude k obhajobě duhového trikotu chtít říct i Michal Kwiatkowski. Polák, který letos zvládl zvítězit například na podobně dlouhé klasice Amstel Gold Race.

Také Španělsko má žhavá želízka v ohni, vynikajícím vsazením se mohou prezentovat Alejandro Valverde a Joaquím Rodríguez. Šance mají také Nizozemci, či Australané, Orika s Michaelem Matthewsem se letos ukazuje v dobrém světle. Výhru za výhrou sbíral na úvod roku také člen norského týmu Alexander Kristoff.

Peter Sagan testuje trasu v Richmondu

 

Velkou motivaci uspět bude mít i Peter Sagan, čtyřnásobný vítěz bodovací soutěže na Tour de France. Slovenský šoumen odstoupil kvůli střetu s motorkou z Vuelty a určitě je natěšený závod v Richmondu. 

Zdeněk Štybar pokračuje v náročném programu letošní sezony

Zraky fanoušků z Čech se budou upírat samozřejmě hlavně na reprezentační výběr. Trenér Tomáš Konečný má k dispozici opravdu elitní jezdce a na start se může postavit letos dokonce sedm závodníků z České republiky. Lídrem týmu je Zdeněk Štybar. Populární profík stáje Etixx – Quick Step už ví, jaké je to stát se mistrem světa, v cyklokrosu se mu to podařilo již třikrát. Předpověď počasí na neděli očekává déšť. "Je jedno jaké bude počasí, nevadí mi sucho ani déšť a určitě to bude pro všechny stejné," řekl Zdeněk Štybar.  „Moje kondice je docela dobrá, ale nedají se z toho dělat nějaké prognózy. Ale mezi top favority se určitě neřadím, spíš mezi ty, kteří mohou překvapit. Počkejme a uvidíme, na co to bude stačit,“ řekl Štybar pro Český svaz cyklistiky, Štybar patří podle servru cyclingnews.com mezi desítku největších favoritů.

"Je těžké předvídat, jak se závod bude vyvíjet. Ale myslím, že i pro týmy, které startují v devíti, bude těžké kontrolovat závod od začátku do konce,“ míní lídr české sestavy. Déšť by mu nevadil. "Ale bude to daleko těžší a člověk musí být pořád ve střehu. Jestli bude hodně pršet, tak bude těžké ty nejprudší pasáže kopců po kostkách vyjet, když se tam bude držet voda. Ne pro lidi vpředu, ale pro ty, co pojedou vzadu v pelotonu. Proto to v závěru bude hlavně boj o pozice,“ odhadoval Štybar.

Na pomoc bude mít Štyby velezkušeného vrchaře Romana Kreuzigera. Dále týmového kolegu z Etixxu, mistra republiky a vítěze letošní Czech Cycling Tour Petra Vakoče.  Dalšími důležitými muži národního výběru jsou Jan Bárta, Tomáš Bucháček, Karel Hník a Jiří Polnický.

Naši v Richmondu...

“Díky tomu, že startujeme v sedmi, máme určitě šanci na hodně dobrý výsledek. Neříkám, že budeme tvořit závod, ale můžeme v něm hrát důležitou roli. A výhodou je, že to můžeme rozehrát na víc karet. Máme opravdu silný tým a doufám, že něco ukážeme,“ řekl na svém webu k šancím české reprezentace Roman Kreuziger.

Závodníky prověří v Richmondu i úseky s kostkami, což může cyklokrosem a klasikami ostřílenému Štybarovi nahrávat. Komu zbylo nejvíce sil po těžké sezoně se ukáže už v neděli od 13 hodin. Do té doby můžete závod také tipovat v naší soutěži.

SH

 

 

Zdroj fotografie: profipeloton.cz, https://www.facebook.com/PeterSagan, www.etixx-quickstep.com