Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Dokoná Lampaert hattrick na Dwars door Vlandeeren?

Dva roky po sobě vyhrál další klasiku ve Flandrech belgický cyklista Deceuninck-Quick Step Yves Lampaert. Dokáže vyhrát letos potřetí v řadě?

01.04.2019 / 18:07

Profil Dwars Door Vlaanderen

 

Další belgánská klasika je na pořadu ve středu. 74. ročník Dwars Door Vlaanderen, se jede z Roeselare do Waregemu, měří 183 km.

V týmu Deceuninck-Quick Step vychází tento závod na Yvese Lampaerta, který svým dlouhým nástupem dokáže zdeptat soupeře a dojíždí s dostatečným náskokem. Tak tomu bylo v posledních dvou sezónách. Loni jej na podiu doprovodili Teunissen a VanMarcke. Rok před tím Gilbert s Lutsenkem.

 

 

Proti Lampaertovi a jeho vlčí smečce se postaví další klasikáři. Van Avermaet, Naesen, Benoot, Stuyven, Rowe a jedou i Mohorič s Valverdem, kteří byli v závěru Milán - San Remo. V DQS jsou kromě Lampaerta na startu i Gilbert a Jungels. Jsou tu i borci do rychlého závěru. Na startu jsou Gaviria, Ackermann, Démare, Colbrelli, Kristoff, Hodeg, D. van Poppel, Walscheid a Halvorsen. A na startu je opět cyklokrosařský fenomén Mathieu van der Poel, naopak Wou van Aert v sestavě Lotto-Visma chybí.

 

Podium 2018

Zdroj fotografie: www.ddvl.eu