Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Čtvrté zastavení v Kataru opět pro Kristoffa

Další etapou pokračoval závod Okolo Kataru. Po úterní časovce bylo opět zadáno pro spurtéry. V koncovce vyhrál podruhé Nor Kristoff tentokrát před Peterem Saganem. Celkově vede stále Terpstra.

11.02.2015 / 17:17

Foto finiše 4. etapy na Kataru. Kristoff před Saganem

Čtvrtá etapa na závodu Okolo Kataru měřila 165,5 km a mířila z Thakkira do Al Messaied. Zlatý trikot držel po výborném výkonu v časovce nizozemský cyklistka v dresu Ettix - Quick Step Niki Terpstra. Loni etapu do Al Messaided vyhrál další borec Ettixu Tom Boonen, letos však měřila etapa o 30 km více než v loňském roce a také je letos na Kataru více vyrovnaných jezdců do koncovky.

Ve spurtu patnáctičlenné skupinky byl podruhé na Kataru nejlepší Alexander Kristoff z ruské Katushe. Peter Sagan z Tinkoff-Saxo byl druhý a Němec Nikias Arndt z Giant-Alpecin třetí. Vedoucí muž závodu Niki Tersptra z Ettix-Quick Step dojel ve druhé asi šedesátičlenné skupině se ztrátou 5 vteřin zpět. Celkově vede Terpstra o šest vteřin před Polákem Bodnarem z Astany a o dvanáct před Britem Stannardem z Teamu Sky.

Během etapy byli v úniku Dmitriy Gruzdev (Astana), Jaco Venter (MTN-Qhubeka) a Jarl Salomein (Topsport Vlaanderen), ale byli včas dostiženi. Opět peloton spadl a opět se to týkalo i hvězd. Lehli si třeba Bradley Wiggiins, Lars Boom nebo Theo Bos. Ve čtvrtek čeká cyklisty dalších 153 kilometrů v poušti a lze očekávat ataky na zlatý dres Nikiho Terpstry.

 

Pořadí ve 4. etapě z Al Thakkiry do Mesaieed

1. A. Kristoff NOR Katusha-Team  4:15:57
2. P. Sagan SVK Tinkoff-Saxo +0
3. N. Arndt NEM Giant-Alpecin +0
4. A. Blythe ANG Orica GreenEDGE +0
5. N. Ruffoni ITA Bardiani - CSF Pro Team +0
6. H. Haussler AUS Trek Factory Racing +0
7. B. Božič SLO Astana Pro Team +0
8. A. Guardini ITA Astana Pro Team +0
9. J. Rojas SPA Movistar Team +0
10. S. Modolo ITA Lampre - Merida +0

 

 Celkové pořádí Okolo Kataru po 4. etapě

HR

Zdroj fotografie: http://www.katushateam.com