Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Champs Élysées ovládl André Greipel. Celkově korunován Chris Froome

Poslední etapa na Tour de France v Paříži už se jede bez ataků na celkové pořadí, Chris Froome si mohl přiťuknout se šampaňským. Sprinteři ještě v etapě bojují o slávu na Champs Élysées. Letos si ji vyjel borec s nejrychlejším závěrem na letošním Tour André Greipel.

26.07.2015 / 19:40

Chris Froome slavil v poslední etapě šampaňským

V poslední etapě ze Sèvres - Grand Paris Seine Ouest do Paris Champs-Élysées se jelo 109,5 km, po příjezdu do Paříže se jely tradiční okruhy kolem nejslavnějších pařížských památek. Cyklisti podjížděli pod Eiffelovou věží, míjeli Louver, Vítězný oblouk tradičně rámuje dojezd na Champs Élysées.

Cyklisti si zblízka prohlédli Eiffelovu věž

O první únik se pokusil francouzský zkušený borec Sylvain Chavanel z IAM Cycling, vytvořil si dvacetivteřinový náskok, ale vzápětí bych chyben 44 km před cílem. Pak to zkusili Nelson Oliveira (Lampre-Merida), Pierre-Luc Périchon (Bretagne-Séché Environnement) a Kenneth van Bilsen (Cofidis). A za nimi vyrazil, kdo jiný, než Jan Bárta z Bora-Argon 18.  Ten byl ale pelotonem dojet, zatímco tři uprchlíci drželi náskok 24 sekund. Peloton držel uprchlíky na půl minutě, dalo se čekat, že si to o triumf pod Vítězným obloukem rozdají sprinteři. 11 km před cílem se do skupinky dotáhl Rohan Dennis a zrovna v tu dobu se do kola Chrise Frooma dostal kus papíru a lídr musel zastavit. Ale tým na něj samozřejmě počkal a dotáhl lídra do pelotonu. Lotto Soudal navíc likvidovalo únik, 9 km před cílem už byl náskok jen 9 vteřin.

4 km do cíle už se jelo pohromadě. Závěr byl velmi rychlý.  Kaťuša výborně rozjela spurt Kristoffovi, ale ten nevydržel a v závěru jel přespurtoval André Greipel, Bryan Coquard. Cavendish dojel 6., Sagan 8. Celkově skončili naši Roman Kreuziger 17., Jan Bárta 24., Leopold König 10. a Zdeněk Štybar 103.