Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Český tým pojede v Innsbrucku na Romana Kreuzigra

MS v silniční cyklistice odstartovalo v rakouském Innsbrucku. V neděli vyvrcholí závodem jednotlivců v elitní kategorii. Češi pojedou na Romana Kreuzigra, obhajuje Peter Sagan, ale na těžkém vrchařském okruhu to bude mít proti řadě vrchařů těžké.

29.09.2018 / 6:17

Trasa závodu měří 258,5 km, jezdci nastoupají na jednom delším a šesti kratších okruzích 4 670 m. Naši jedou v sestavě: Josef Černý, Jan Hirt, Karel Hník, Roman Kreuziger, Michael Kukrle, Zdeněk Štybar. Pojede se na Romana Kreuzigra, který v Innsbrucku na jaře trénoval, loni vyhrál těžký závod PRO Ötztaler 5500.

Chtěl bych se umístit v nejlepší desítce. Bude to těžké, konkurence je obrovská a trať extrémní. Ale když mi sedne den a klukům v týmu taky, můžeme uspět. Před rokem jsem v Tyrolsku vyhrál Ötztaler a pro úspěch udělám maximum. Innsbruck není daleko, prostředí je nádherné. Věřím, že se budeme moct opřít i o české fanoušky,” vzkázal Roman Kreuziger. Více v článku ČT SPORT.

Profil individuálního závodu na MS v Innsbrucku

 

Obhajuje Peter Sagan, ale na Vueltě bylo vidět, že není ve své top formě, a hlavně kopcovitá trať v Innsbrucku hraje proti němu či van Avermaetovi. Ale třeba na OH v Riu se ukázalo, že bez šancí klasikáři určitě nejsou. Favoriti jsou ve velkých týmech, které mají kvůli Saganovi už dlouhý půst. Itálie sází na Nibaliho a Moscona, Nizozemci na Toma Dumoulina, Kruijswijka a Poelse, Britové bez Frooma s Thomasem na Adama Yatese, jede i vítěz Vuelty, brácha Simon. Španělé na Valverdeho či Mase, Francouzi na Alaphilippa, Bardeta a Pinota, Slovinci na Rogliče. Pak je tu celá řada dalších borců z méně početných týmů jako např. Dan Martin, Woods, Zakharin, Majka s Kwiatkowskim, Američan King a další.

 

 

Zdroj fotografie: www.innsbruck-tirol2018.com