Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Český pohár mládeže pokračoval pod vládou Mapei Merida Kaňkovský

O víkendu prokračoval Český pohár mládeže v silniční cyklistice dvěma závody v okolí Loun. Mapei Merida Kaňkovský Olomouc si opět vedl výborně. V ženách byla dvakrát poražena vedoucí Zuzana Neckářová.

25.05.2015 / 19:47

Závod do vrchu vyhrál Michal Brázda před Jakubem Otrubou

Nejvýznamnější domácí seriál na silnici mládeže a žen Český pohár pokračoval o víkendu dalšími dvěma závody. Nejprve v sobotu čekal na všechny v Konětopích silniční závod do vrchu 3,1 km, o den později kritérium ve Viškově. Mezi juniory vyhrál do vrchu Michal Brázda (Mapei Merida Kaňkovský), jež o pět vteřin nechal za sebou svého oddílového kolegu Jakuba Otrubu, v kritériu si oba svá místa prohodili.

Mapei Merida Kaňkovský na ČP v Lounech

V závodu do vrchu na 3,1 km byl z Kaňkovských nejlepší v kadetech na 2. místě Jan Cink, vyhrál K. Vacek (CK Příbram - Fany Gastro). Mladší žáky vyhrál Čepek (SK Slavoj Terezín) 8:28 a starší Bouček (CK Příbram - Fany Gastro). Z žen byla nejrychlejší v jízdě do vrchu Martina Mikulášková (Stadion Louny), která jasně nedoucí ženu Českého poháru Zuzanu Neckářovou (Lawi Author Team) zdolala o dvě vteřiny. Neckářová skončila druhá i v kritériu, kde ji o jediný bod porazila Jarmila Machačová z Dukly Praha.

Výsledky:

Silniční závod do vrchu 3,1 km:

Mladší žáci:

1. Čepek (SK Slavoj Terezín) 8:28, 2. Černý (Dukla Praha, 3. Kobr (CK Bítovská) oba stejný čas.

Starší žáci:

1. Bouček (CK Příbram - Fany Gastro) 7:21, 2. M. Vacek (CK Příbram - Fany Gastro) +1, 3. Kolařík (SKC Tufo Prostějov) +4.

Žákyně:

1. Mišoňová (Sokol Veltěž) 7:46, 2. Jandová (Favorit Brno) +5, 3. Vernerová (Ivar CS Author Team) +14.

Kadetky:

1. Hájková (SKP Duha Fort Lanškroun) 7:46,  2. Ševčíková (Lokomotiva Beroun), 3. Valuchová (SKC Tufo Prostějov) obě stejný čas.

Kadeti:

1. K. Vacek (CK Příbram - Fany Gastro) 6:24,  2. Cink (Mapei Merida Kaňkovský) stejný čas, 3. Kašpar (SK Slavoj Terezín)  +3.

Juniorky:

1. Mináriková-Švecová (G.Benedikt Šveccykloteam Želeč) 7:3, 2. Planičková (SKC Tufo Prostějov) +4,  3. Klimková (Mapei Merida Kaňkovský) +17.

Junioři:

1. Brázda (Mapei Merida Kaňkovský) 6:11, 2. Otruba (Mapei Merida Kaňkovský) +5,  3. Drdek (ČEZ Cyklo Team Zábor) +19.

Ženy:

1. Mikulášková (Stadion Louny) 7:19, 2. Neckářová (Lawi Author Team) +2,  3. Rotterová (TJ Uničov) +56.