Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Česká spořitelna Accolade 2016 vyrazí opět s ženským elementem

Už do své 23. sezony vstupuje tým Česká spořitelna Accolade Olomouc. Novinky a plány do nadcházející sezony dnes představil mančaft pod taktovkou Radima Kořínka novinářům na tiskové konferenci v Praze.

21.04.2016 / 19:32

 Česká spořitelna Accolade 2016

"Je to neuvěřitelné, že tým funguje tak dlouho a je neuvěřitelné, že se nám stále tak skvěle daří. Vloni skončil Pavel Boudný s Matoušem Ulmanen na prvních dvou místech mistrovství ČR v maratonu, Pavel vyhrál deset závodů seriálu Kolo pro život," vypočítává loňské úspěchy manažer týmu Radim Kořínek, který je u týmu, jen s malou pauzou, téměř od samého začátku, v úvodu v něm působil jako závodník.

"Byl jsem u zrodu týmu a po 23 letech tu stojím pořád. Jsem pyšný na to, že jsem se mohl před 7 lety stát hlavou týmu a také na to, že Česká spořitelna fandí cyklistice a věří nám," říká Radim, který je jedním z pěti týmových zástupců, kteří startovali na Olympijských hrách. 

Ze středeční pražské tiskovky...

Od loňského roku nese tým název Česká spořitelna Accolade a bude ho mít až do roku 2018. "Jsem rád, že jsme podepsali tříletý kontrakt a můžeme se soustředit jen na sportovní stránku. Jsme za to našim partnerům strašně vděční," uvádí Rádes. 

První úspěchy už přicházejí. Kromě vynikající animované grafiky, do které je oděno týmové auto či webové stránky, jsou to i sportovní výsledky. Před dvěma dny se silné duo Boudný - Ulman vrátilo ze své premiéry - etapového závodu dvojic v Chorvatsku, který vyhráli. Nebo nová posila týmu Jitka Škarnitzlová, jenž se uchází o startovní místo na olympiádě, bodovala šestým místem na prestižním klání v Langenlois a bronzovou příčkou na úvodním závodě Českého poháru XCO v Praze.

Cíle letošní sezony budou pro tým Česká spořitelna Accolade obhájit skvělé výsledky na domácí scéně a vylepšit pozice na závodech mistrovství Evropy a světa jak v cross country, tak v maratonu.

"Naší největší výzvou v seriálu KPŽ bude vyhrát týmovou soutěž Prestige Trophy, která nám vloni unikla," uvádí dále Radim. "Seriál Kolo pro život je rozprostřen přes celou sezonu a vyhrát může opravdu jen ten nejlépe připravený. Koukněte jen na startovní listinu prvního závodu tuto sobotu, to nebude žádná legrace, to bude pěkně tvrdý oříšek prosadit se mezi úplně nejlepší."

Pavel Boudný s Matoušem Ulmanem ovládli nedávno Chorvatsko

"Obhájit deset vítězství v KPŽ nebude nic jednoduchého.  Pro mě je nejdůležitější mistrovský titul v maratonu," prozradil Pavel Boudný. To Matouš Ulman má prioritu uspět na mistrovství světa a Evropy v maratonu a také probojovat se na start mistrovství světa XCO do Nového Města na Moravě.

"Nové Město je týden po mistráku světa v maratonu, mezi tím toho už moc nenatrénuju, jen si pěkně odpočinu," říká Matouch, který v Praze při Českém poháru dojel pátý.

Domácí světový šampionát na Vysočině je velkou prioritou i pro Jitku Škarnitzlovou a Jana Rajcharta.

"Olympiáda by byla jako bonus, můj hlavní cíl je Nové Město," prozrazuje Jitka, která ještě včera byla na čele nominačního žebříčku. "Nominační závody na OH objedu, budu se snažit, ale je to celé takové složité. Ukážu se v sobotu na Brdech a strašně ráda bych dala i nějaké enduro, to ještě uvidíme, všechno se bude odvíjet od závodního programu."

Mančaft na ročník 2016...

Jitka také prozradila, proč vynechala úvodní díl Světového poháru v Austrálii. "Musím trénovat! Závodní program je strašně nahuštěný. Teď si dám v rámci tréninku Brdy, od dalšího týdne mě pak čeká pět těžkých závodů za sebou - ČP Teplice, ME Švédsko, ČP Kutná Hora, SP Albstadt a SP La Bresse," líčí Jíťa, která je s dosavadní formou spokojená.

"Mrzí mě jen ta Praha, škoda technickýho problému se sedlem, asi by to dopadlo jinak. Jsem s výkonností spokojená, ale já doufám, že forma půjde ještě nahoru. V zimě jsme zapracovali na intenzitě, zejména abych byla schopná vydržet po prvním kole a neprocedila se dozadu. Musím zapracovat na prudkých kopcích, ty mi nechutnají :-)," říká dále jediná ženská tvář v týmu mužů a také jediná, kdo svého Specialized vytunila teleskopickou sedlovkou.

"Je to příjemné, vozím ji od začátku sezony. Používám ji na enduru, trénuju s tím, ovládání mám místo páčky na smyk, takže ideální. Kolo je daleko ovladatelnější ve skocích, klopenkách a v technice vůbec," dodává Jitka.

Zdroj fotografie: http://www.ceskasporitelna-accolade.cz/