Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Čerstvý mistr Kreuziger na OH kvůli náročnému programu nejede

Krátce po skončení mistrovského závodu silničních cyklistů v Kyjově oznámil reprezentační kouč Tomáš Konečný finální nominaci pro Olympijské hry v Rio de Janeiru. V české čtveřici chybí novopečený mistr ČR Roman Kreuziger, do Brazílie poletí kvarteto Leopold König, Zdeněk Štybar, Petr Vakoč a Jan Bárta.

26.06.2016 / 18:59

Nové reprezentační dresy od KALAS Sportswear

"Rozhodnutí pro mě nebylo jednoduché. Měli jsme pět skvělých závodníků na čtyři místa, jeden z nich musí zůstat doma,“ řekl Tomáš Konečný. „Rozhodli jsme se postavit tým na jednom lídrovi a tím bude Leo König," přidal.“ Celé kvarteto se v Riu postaví na start silničního závodu, časovku pojedou dva nejlepší z Hodonína König a Bárta.

Ohledně Kreuzigera přihlédl Konečný i k jeho náročnému programu, který bude mít český jezdec po boku Alberta Contadora.

"Roman jede Tour a potom i Vueltu. Sám mi řekl, že si není jist, zda se dokáže vzápětí po Tour hned připravit na tak obtížný olympijský závod," prozradil okolnosti nominace, které musel vzít v potaz Konečný. Na druhou stranu König a Štybar letošní Tour neabsolvují, jejich příprava na olympijské hry y tím měla být jednodužší.

Tomáš Konečný

"Nebylo to ani trochu lehké rozhodnutí, vždyť olympiáda je jen za jednou za čtyři roky. Mrzí mě, že do Ria nepoletím, ale tohle bylo od trenéra to nejrozumnější řešení. Tým, který pro olympiádu vybral, je velmi silný a správně je postavený na Leovi jako lídrovi. Jsem rád i za Honzu Bártu, díky kterému má Česko na hrách dvě místa v časovce. Zdeňku Štybarovi naposledy těsně utekla olympiáda v Londýně, proto mě těší, že ji zažije nyní, navíc v prvním závodě celých her, kde se bude udělovat medaile. A Petr Vakoč je velkým příslibem české cyklistiky. Bude pro něj jen dobře, aby zažil olympijskou atmosféru," řekl Kreuziger. Tím se uvolniula cesta v týmu pro Bártu. "Mám radost, jen je to škoda pro Romana,“ byl trochu překvapený Bárta.

Náhradníky pro olympijské hry jsou Jan Hirt a Michal Schlegel.

Kreuzigrovi ale titul zajistil místo pro mistrovství Evropy v Nice a mistrovství světa v Kataru. "Ale na Katar bych musel nějaká ta kila přibrat,“ reagoval na profilově sprinterskou trať.

"Je škoda, že Roman do Ria nejede. Bylo by hezké, kdybychom mohli být dva potenciální lídři, protože olympiáda je vždycky i trochu loterie. Ale na někoho to padnou muselo. Věřím, že na obtížných kopcovitých tratích budeme mít i tak supersilný tým. Já jsem strašně šťastný, že poprvé olympiádu zažiju," přidal Leopold König.

TZ www.ceskysvazcyklistiky.cz

Zdroj fotografie: www.kalas.cz