Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Časovku na Volta Algarve vyhrál Tony Martin. Češi v druhé a třetí desítce

Třetí etapu portugalského závodu Volta Algarve, časovku na 19 km, vyhrál dle očekávání Němec Martin z Ettix - Quick Step. Jan Bárta byl 13., Zdeněk Štybar 16. a Petr Vakoč 27.

21.02.2015 / 7:32

 Tony Martin vyhrál časovku na Volta AlgarveTřetí etapou v portugalském závodě byla časovka, kterou zvádl nejlépe Němec Tony Martin, který zajel jen o pár desetin lepší čas než Ital Malori z Movistaru. Třetí byl Geraint Thomas z Teamu Sky, který ztratil jen tři vteřiny a udržel tak celkové vedení v závodu. Thomas má náskok na Martina 30 sekund a na Kwiatkowskeho také z Ettixu 39 sekund.

Jan Bárta z Bora - Argon 18 byl po první polovině trati v první desítce, ale neudržel ji. Výborně zajel časovku i Zdeněk Štybar, který skončil šestnáctý a udržel se v průběžném pořadí v Top Ten, nyní mu patří osmá pozice. Kvalitně zvládl jízdu proti chronometru i Petr Vakoč, který obsadil 27. místo.

"Časovka není mou oblíbenou disciplínou, protože i když jsem extra motivovaný, nikdy nejsem tak dobrý, jak bych chtěl. Ale stále na tom pracuju a rok od roku je to lepší,“ přiznal Štyby na svém webu http://www.zdenekstybar.com.
"Časovka byla hodně tvrdá. První část nám foukalo do zad a pak přišla technická část ve městě. Posledních 5 kilometrů foukalo proti a z boku. Během jízdy jsem se moc dobře necítil, za celou dobu jsem nechytil skutečně dobrý rytmus. Skončil jsem šestnáctý a ukázalo mi to, že na časovce musím stále hodně pracovat,“ řekl Zdeněk.
V sobotu je na programu nejdelší etapa. "Tony poskočil na druhé místo, Kwiato je třetí, takže to můžeme hrát na dvě karty.“

Boj proti chronometru hodnotil i další český borec v barvách Ettixu Petr Vakoč. "Na trať jsem vyrazil minutu před půl druhou. Ze začátku se mi nejelo vůbec špatně. Pravda, bylo to po větru, ale dařilo se mi držet dobré tempo. Po několika kilometrech se ale nohy probudili a začali mi únavu z předchozích dnů dávat najevo. V technické pasáži se to trochu zlepšilo. Často jsem měnil rytmus, sprint ze zatáčky a po chvilce zase lehce na brzdy. Pořád dokola, asi čtyři kilometry. Závěrečných pět kilometrů pak bylo úplné peklo. Na dlouhé rovině bylo vidět daleko před sebe a vůbec to neutíkalo. Ppočítal jsem každý metr," zmínil Petr na své facebookové stránce. Nakonec z toho nebyl vůbec špatný výsledek. "Bylo z toho slušné 27. místo, jen pár vteřinek od první dvacítky a minutu osmnáct za vítězným Tonym Martinem. Kwiatok i Štyby také zajeli skvělou časovku a v průběžném pořadí jsou teď na druhém, třetím a osmém místě," dodal Vakoč.

 Výsledky časovky na závodu Volta Algarve

1. T. Martin NEM Ettix - Quick Step 21:51
2. A. Malori ITA Movistar Team + 0,2
3. G. Thomas ANG Team Sky + 3

 

Celkové pořadí závodu Volta Algarve po 3. etapě

1. G. Thomas ANG Team Sky 9:34:50
2. T. Martin NEM Ettix - Quick Step +30
3. M. Kwiaktowski POL Ettix - Quick Step +39
4. R. Taaramae EST Astana Pro Team +53
5. L.L. Sanchez SPA Astana Pro Team + 1:02
6. A. Černetskij RUS Team Katusha + 1:04
7. T. Machado POR Team Katusha + 1:07
8. Z. Štybar ČR Ettix - Quick Step + 1:31

HR

Zdroj fotografie: http://voltaaoalgarve.com